آلو شابلون

آلو شابلون

هر بسته
1000 گرم
4% 119,900 تومان
115,104 تومان
هر بسته
500 گرم
4% 59,900 تومان
57,504 تومان

محصولات مرتبط

مشاهده همه

آلو شابلون

آلوی شابلون را به دو دسته‌ی ژاپنی و اروپایی، که به ترتیب گرد و کشیده هستند، تقسیم می‌کنند. جالب بدانید آلوهای اروپایی اغلب به صورت خشک شده به فروش می‌رسند. نوع ژاپنی این میوه، به سه دسته‌ی آلوی قرمز، آلوی سیاه (که درواقع بیشتر بنفش رنگ هستند) و آلوی زرد تقسیم می‌شود که بافت آلوی سیاه در مقایسه با سایر هم خانواده هایش شیرین تر و متراکم تر است. برای خرید آلو شابلون یا خرید آنلاین میوه از فروشگاه میوه آنلاین سان میوه با ارسال رایگان و قیمت مناسب فقط کافیست آدرس خود را ثبت کنید تا سفیران ما میوه را در زودترین زمان ممکن برای شما ارسال کنند. آلوی شابلون، بسته به شرایط جوی، بارش‌های سالانه و انواع آن، از اواسط تابستان تا اوایل پاییز در بازار میوه و تره‌بار دیده می شوند.

خرید آلو شابلون از میوه فروشی آنلاین سان میوه

سایه‌ی سفید و پودر مانند آلو نشانه‌ی چیست؟

مشتری باهوش می‌داند سایه‌ی سفید و پودر مانند آلو که با دست کشیدن پاک می‌شود، نشانه‌ی تازه و رسیده بودن آن است. در مقابل‌، فروشندگان باهوش اجازه‌ی ذست زدن زیاد به آلو را به مشتریان خود نمی‌دهند چون باعث پاک شدن رنگ سفید می‌شود.

پس هنگام خرید آلو به دنبال سایه‌های پودر مانند سفید بگردید!

خرید آلو شابلون از میوه فروشی آنلاین سان میوه

ویژگی‌های آلوی رسیده

آلو شابلون رسیده درست مانند هلو، با یک فشار بسیار نرم از هم می‌شکافد. تنوع طعم در آلو باعث شده میوه‌ی مناسبی برای خرید باشد زیرا می‌توانید طعم انواع مختلف آن را امتحان کنید تا متوجه شوید آیا رسیده هستند یا نه. باز هم اشاره تاکید می‌کنیم، به رنگ سفید روی آلو توجه کنید. در ادامه چند نوع آلو را معرفی خواهیم کرد پس همراه ما در سان میوه، فروشگاه اینترنتی خرید میوه باشید.

آلوی سیاه

آلوی سیاه مانند اکثر آلوهای سیاه ژاپنی، از بیرون به رنگ قرمز درخشان یا بنفش پررنگ، ولی گوشت آن زرد رنگ است. طعم این نوع، شیرین است. معمولا در غذاهایی مانند تارت آلو از آن استفاده می‌شود زیرا هنگام طبخ کاملا از هم نمی‌شکافد و طعم آن نسبت به سایر گونه‌های آلو بیشتر احساس می شود. پوست آلوی سیاه هنگام طبخ، غذا را به رنگ بنفش خوش رنگ در می‌آورد.

آلوی سیاه گوشت زرد تر و طعم شیرین تری دارد.

آلوی اروپایی

آلوی اروپایی، نسبت به آلوی ژاپنی ظاهری کشیده‌تر دارد و معمولا به صورت تازه فروخته می‌شود. مصرف این نوع آلو به صورت تازه، طعم شیرین و دلپذیری دارد و در صورت خشک شدن هم خوشمزه است. از دیگر آلوهای معروف اروپایی، آلوی دامسون است. این نوع آلو شابلون را با نام‌های آلوی ایتالیایی، آلوی فرانسوی و یا "آلوی شیرین" می‌شناسند.
آلوی اروپایی ظاهر کشیده تری در مقایسه با آلوهای ایرانی دارد.

آلوچه

آلوچه به آلوی سبزی گفته می‌شود که در فرانسه رایج است. همانطور که حدس زدید آلوچه، زیرمجموعه‌ی آلوی اروپایی است. پوست آلوچه، سبز و گوشت آن سبز-زرد است و کمی هم طعم عسل دارد.

آلوی میرابلا (آلوی زرد)

آلوی زرد یا آلو قطره طلا به آلوی کوچک، شیرین و کمی سرخ رنگ گفته می‌شود که در میان تمام آلوها از همه شیرین‌تر است.

آلوی زرد شیرین ترین طعم بین آلوهای دنیا را دارد.

آلوی قرمز

وجه تسمیه آلو قرمز از پوست قرمز آن گرفته شده است و رنگ گوشت بعضی از آن‌ها، مانند سانتا رزا، کهربایی است ولی سایر آلوهای قرمز، رنگی مشابه با پوست خود دارند. پوست آلوی قرمز تندی خاصی دارد که طعم شیرین داخل میوه را تعدیل می بخشد. وقتی این میوه کاملا رسیده باشد، بسیار نرم است به همین دلیل به راحتی نمی‌توان آن را بسته‌بندی و حمل و نقل کرد. از دیگر گونه‌های رایج آلوی قرمز، قلب فیل است. از این گونه، مانند سایر گونه‌های آلو شابلون، می‌توان در تهیه‌ی مربا یا چاشنی استفاده کرد.
خرید آلوی قرمز از میوه فروشی آنلاین سان میوه

چقدر آلو؟!

درخت آلو شابلون بسیار حاصلخیز و پربار است. روی هر شاخه از آن پر از میوه می‌شود و تمام این میوه‌ها همزمان می‌رسند که این ویژگی برای باغداران خوب است زیرا می‌توانند یک یا دو بار تمام میوه‌ها را بچینند. اما برای کسانی که در حیاط خانه‌ی خود درخت آلو دارند مشکل‌تر است چون درواقع می‌خواهند از حاصل درخت استفاده کنند! اگر نسبت به خراب شدن میوه شک دارید، آن را در اسموتی بریزید و یا با آن تارت درست کنید!

نحوه‌ی نگهداری آلو

آلو شابلون رسیده و آماده‌ی مصرف را می‌توان در دمای اتاق–ترجیحا در کاسه‌ای زیبا و جلوی چشم (آماده‌ی مصرف) نگهداری کرد. یا اگر می‌خواهید این میوه را کمی بیشتر سالم نگه دارید، می‌توانید آلو را در پلاستیک بسته‌بندی کنید و خنک نگه دارید. آلو شابلون سفت در صورت ماندن در دمای اتاق، نرم می‌شود ولی اگر در کیسه نگهداری شود، سریع‌تر نرم می‌شود و برخلاف برخی میوه‌ها، آلو شیرین‌تر نمی‌شود. به محض این که آلو از درخت چیده شد، دست از تولید شکر می‌کشد. 

پس از خرید آلوی شابلون از سان میوه آنها را در بسته بندی در جای خنک نگهداری کنید.

خرید اینترنتی آلو شابلون از سان میوه

فروشگاه آنلاین میوه و تره بار سان میوه با امکان خرید انواع میوه خارجی و صادراتی با ثبت سفارش آنلاین و تحویل فوری میوه در تهران، کار شما را برای خرید آلو شابلون درجه یک راحت کرده است. اگر مقدار زیادی آلو شابلون دارید و می‌خواهید فورا مصرف کنید، یادتان باشد می‌توانید آلو را منجمد کنید. آلو شابلون یخ زده برای درست کردن اسموتی، پخت یا تهیه‌ی مربا و چاشنی کاربرد دارد.

  • ارسال رایگان

  • سفارش آسان

  • با کیفیت و تازه

  • به‌صرفه و اقتصادی

  • خدمات ویژه

  • تضمین کیفیت