لیمو شیرین

  • لیمو شیرین

لیمو شیرین است و یک پاییز و زمستان دلچسب البته اگر سرما نخورده باشید !؟ یکی از خوش طعم ترین میوه های زمستان که برای مقاومت و درمان سرما خوردگی همیشه نام برده می شود .

اما لیمو شیرین است و کلی خاصیت که در ادامه با هم بخشی از آنرا مرور می کنیم :

لیموشیرین، از خانواده مرکبات است که به لیموی فلسطینی نیز شهرت دارد.

لیمو شیرین در مناطق نیمه گرمسیری و اکثر مناطق گرمسیری جهان در صورت وجود خاک و رطوبت مناسب کشت می شود.

برداشت لیموشیرین از پاییز و زمانی که ظاهر میوه نشان دهنده به بار رسیدن کامل آن است ، آغاز می شود . منطقه ای که این محصول نیز در آن کشت شده در زمان برداشت تاثیر دارد.

لیمو شیرین را میتوان در دمای معمولی تا 10 روز و در یخچال تا 30 روز هم نگهداری کرد .

این میوه‌ی خوش طعم تنها با 28 کالری انرژی دارد که اگر چه کم به نظر نمی رسد اما ویتامین ث (C) و اسید سیتریک قابل توجهی در این میوه وجود دارد .

پتاسیم و مواد معدنی موجود در لیموشیرین ویژه بهبود عملکرد قلب و عروق است. چرا که مصرف آن می تواند از ایست قلبی و گرفتگی عروق جلوگیری کند .

اسید فولیک موجود در لیموشیرین این میوه را یک پیشنهاد ویژه برای افرادی که دچار کم خونی هستند می کند ، اسید فولیک به بدن کمک کند تا خون بیشتری تولید شود و کم خونی بهبود پیدا کند.

چرا شیر تا وقتی می شود روزی یک لیمو شیرین مصرف کرد . کلسیم بسیار زیاد موجود در لیمو شیرین این میوه را یک میوه استخوان ساز کرده است که مانع ایجاد پوکی استخوان می شود البته اگر به صورت روزانه مصرف این میوه خوشمزه را در برنامه غذایی خود قرار دهید .

آب لیموشیرین توصیه ای است که اطبای ایران زمین برای ما دارند تا مقدار اسید معده برای هضم بهتر غذا تنظیم شود و از نفخ معده در امان بمانیم .

اما چرا لیموشیرین دوای سرما خوردگی است ؟ دفع مواد زائد بدن به خاطر عناصر قلیایی موجود در آن است که تاثیر بسزایی در رفع تب ناشی از سرما خوردگی و افزایش قدرت بازیابی انرژی در بدن دارد.

پزشکان ایرانی در گذشته لیمو شیرین را درمان کننده التهاب و تشنگی دانسته اند و به عنوان میوه ای مفید ازآن نام برده اند .

اما دلیل تلخ شدن زود هنگام لیموشیرین چیست ؟

نارنجین و لیمونین موجود در این میوه علت این موضوع هستند ، جالب است بدانید که هر چه مواد قلیایی در یک ماده طبیعی مانند میوه بیشتر باشد، برش آن میوه در تماس با هوای آزاد طعم تلخی بیشتری پیدا می کند به دلیل ترکیب بین دو ماده قلیایی گفته شده با اکسیژنی که در هوای آزاد موجود است.

اما یک راه ساده و سریع برای خرید لیمو شیرین ، سفارش آنلاین به سان میوه هست. فروشگاه آنلاین سان میوه، راحتی در خرید و کیفیت بی نظیر لیمو شیرین را به شما ارائه می کند. جالب است بدانید هر 100 گرم لیمو شیرین تازه ارزش غذایی معادل جدول زیر دارد .

کلسیم

انرژی

کربوهیدرات

قندها

چربی

پروتئین

آهن

ویتامین ث

فسفر

پتاسیم

آب

۴۰ میلی گرم

180 کیلوژول

9.3 گرم

۱٫۷ گرم

۰٫۳ گرم

۰٫۸ گرم

۰٫۷ میلی گرم

۵۰ میکروگرم

۳۰ میلی گرم

۴۹ میلی گرم

۸۸ گرم

لیمو شیرین لوکس ویژه عرضه در فروشگاه اینترنتی سان میوه