$item->title

شاه پسند

ناموجود
ناموجود

محصولات مرتبط

مشاهده همه

طالبی شاه پسند یکی از انواع طالبی‌های شیرین و خوشمزه

طالبی شاه پسند یکی از انواع طالبی‌ها است که اندازه‌ی نسبتا کوچکی دارد. پوسته‌ی طالبی شاه پسند سفت و به رنگ پسته‌ای و خاکستری است و در طول آن خط‌های نواری سبزرنگ مشاهده می‌شود. وقتی این میوه را برش می‌دهید به گوشت نارنجی - صورتی آن می‌رسید که بافتی نرم دارد و در مرکز آن نیز دانه‌هایی وجود دارد. گوشت میوه‌ی شاه پسند بوی خیلی خوبی دارد و مزه‌ی آن نیز شیرین است. هر چه شاه پسند رسیده‌تر باشد، بوی آن قوی‌تر و مزه‌اش شیرین‌تر است. شاه پسند در فصل تابستان برداشت می‌شود و علاوه بر طعم و عطر بی‌نظیر حاوی خواص و مواد مغذی زیادی نیز هست.  ما در این مطلب تصمیم داریم در مورد خواص مغذی طالبی شاه‌ سند و فواید مصرف آن برای سلامتی صحبت کنیم. برای خرید شاه پسند، این میوه‌ی آبدار و تابستانی می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سان میوه مراجعه کنید و از خواص بی‌نظیر و طعم شیرین و لذیذ آن لذت ببرید.  

طالبی شاه پسند یکی از انواع طالبی‌های شیرین و خوشمزه

مواد مغذی موجود در طالبی شاه پسند

طالبی شاه پسند میوه‌ی شیرین و بسیار مغذی فصل تابستان است که با ویتامین‌ها و مواد مغذی فراوانی همراه است. میزان 100 گرم طالبی شاه پسند حاوی مواد مغذی زیر است:
•    ۱ گرم فیبر
•    ۰.۶ گرم پروتئین
•    ۰.۱ میلی‌گرم آهن
•    ۷.۹ گرم کربوهیدرات
•    ۱۱.۳ میلی‌گرم کلسیم
•    ۳۰۰ میلی‌گرم پتاسیم
•    ۱۴ میلی‌گرم زینک
این میوه بعلاوه منبعی خوبی برای ویتامین‌های A، C و E، سدیم، سلنیوم و ویتامین B9 و آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند لوتئین، زاگزانتین و کولین هم هست. بیشتر محتوای طالبی شاه‌پسند را آب تشکیل می‌دهد و خوردن ۱۰۰ گرم از آن حدود ۴۵ کالری انرژی برای بدن تامین می‌کند. 

مواد مغذی موجود در طالبی شاه پسند

مزایای مصرف طالبی شاه پسند برای سلامتی

طالبی شاه‌پسند دارای مواد معدنی و ویتامین‌های زیادی است و مصرف آن می‌تواند برای سلامت بدن بسیار مفید باشد. مصرف این میوه در رژیم غذایی روزانه بسیار مناسب است چرا که خوردن آن کالری زیادی وارد بدن نمی‌کند و منبع خوبی برای تامین آب بدن نیز هست. در ادامه‌ی این مطلب در مورد فواید مصرف طالبی شاه پسند برای سلامت بدن صحبت می‌کنیم.

کاهش ریسک بروز آسم با مصرف طالبی شاه پسند

طالبی شاه پسند حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین A و ویتامین C است. پژوهش‌هایی که در مورد مصرف این میوه انجام شده نشان می‌دهد که مصرف میزان بیشتر بتاکاروتن که یکی از انواع ویتامین A و نوعی آنتی‌اکسیدان است، می‌تواند ریسک بروز آسم در افراد را کاهش دهد. همچنین، ویتامین C نوع دیگری آنتی‌اکسیدان است که می‌تواند در مبارزه با آسم مؤثر باشد. کولین نیز آنتی‌اکسیدان دیگری است که می‌تواند در کاهش التهاب مزمن موثر باشد. به این ترتیب با مصرف 100 گرم شاه پسند می‌توانید مقادیر کافی از این مواد را دریافت کنید. 

کاهش ریسک بروز آسم با مصرف طالبی شاه پسند

کاهش بیماری‌های چشمی مرتبط با افزایش سن با مصرف شاه پسند

بیماری تباهی لکه زرد چشم، یک اختلال چشمی است که با افزایش سن در افراد رخ می‌دهد. در این بیماری شبکیه چشم به تدریج تحلیل رفته و این مسئله باعث می‌شود که دید افراد دچار آسیب شود. شاه پسند حاوی دو نوع آنتی‌اکسیدان به نام‌های لوتئین و زاگزانتین است. این آنتی‌اکسیدان‌ها نوعی رنگینه هستند و به میوه‌ها و سبزیجات رنگ خاص خود را می‌دهند. دانشمندان معتقدند که مصرف این دو آنتی‌اکسیدان می‌تواند از بروز آسیب شبکیه چشم که در بیماری تباهی لکه زرد مشاهده می‌شود، جلوگیری کند. مصرف لوتئین و زاگزانتین می‌تواند مانع از آسیب رساندن نورهای آبی به چشم‌ها شود و به این ترتیب ریسک بروز بیماری تباهی لکه زرد ناشی از افزایش سن در افراد را کاهش می‌دهد. 

کاهش بیماری‌های چشمی مرتبط با افزایش سن با مصرف شاه پسند

شاه پسند و تنظیم فشار خون

بررسی‌های زیادی انجام شده که نشان‌دهنده‌ی نقش پتاسیم در تنظیم فشار خون است. تعدادی از تحقیقات نشان داده‌اند کاهش میزان پتاسیم در بدن می‌تواند منجر به افزایش فشار خون و افزایش ریسک بروز سکته در افراد شود. پتاسیم می‌تواند دیواره‌های رگ خونی را در حالت آرام و بدون تنش قرار دهد و به این صورت، فشار خون بدن را تنظیم کند. خوردن ۱۰۰ گرم طالبی می‌تواند حدود ده درصد از نیاز روزانه‌ی بدن به پتاسیم را تامین کند. 

شاه پسند و تنظیم فشار خون

مصرف شاه پسند و کاهش ریسک بروز سرطان

در بدن ما موادی به نام رادیکال‌های آزاد وجود دارند. رادیکال‌های آزاد موادی هستند که در نتیجه‌ی فرایند طبیعی سوخت‌وساز سلول‌های بدن به وجود می‌آیند. رادیکال‌های آزاد مولکول‌های ناپایداری هستند و می‌توانند با سلول‌های دیگر بدن واکنش نشان داده و بافت سلولی آن‌ها را تخریب کنند. بنابراین، مقدار زیاد رادیکال‌های آزاد در بدن می‌تواند ریسک بروز بسیاری از بیماری‌ها، مثل بیماری‌های قلبی و سرطان را افزایش دهد. آنتی‌اکسیدان‌ها موادی هستند که با اثرات زیان‌بار رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و به این صورت، ریسک بروز برخی از سرطان‌ها و بیماری‌ها را کاهش می‌دهند. طالبی شاه پسند حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند بتاکاروتن، توکوفرول، ویتامین C و دیگر آنتی‌اکسیدان‌ها است که می‌توانند از آسیب سلولی ناشی از فعالیت رادیکال‌های آزاد در بدن جلوگیری کنند. از این رو، خوردن روزانه‌ی طالبی شاه پسند می‌تواند مقدار قابل‌توجهی آنتی‌اکسیدان را به بدن برساند و ریسک بروز سرطان را کاهش دهد. 

تامین آب بدن با خوردن شاه پسند

بیشتر محتوای طالبی شاه پسند را آب تشکیل می‌دهد و خوردن این میوه‌ی شیرین و آبدار در فصل تابستان بسیار ایده‌آل است. در روزهای گرم تابستانی هیدراته بودن بدن بسیار حائز اهمیت است. آب برای بدن کارکردهای مهمی دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به تنظیم درجه حرارت بدن، نرم کردن مفاصل و جلوگیری از عفونت، تامین مواد مغذی مورد نیاز سلول‌ها و عملکرد صحیح عضوهای مختلف بدن، اشاره کرد. بنابراین، مصرف آب به مقدار زیاد برای حفظ سلامت بدن بسیار مهم است. خوشبختانه، طالبی شاه پسند حاوی مقدار زیادی آب است و با خوردن روزانه‌ی این میوه می‌توان هم از مواد غذایی مفید آن بهره‌مند شده و هم آب مورد نیاز بدن را تأمین کرد. 

تامین آب بدن با خوردن شاه پسند

تاثیر مصرف شاه پسند بر سلامت پوست و مو

ویتامین‌های A و C موجود در طالبی شاه پسند در بدن نقش‌های مفیدی دارند. هر دوی این ویتامین‌ها آنتی‌اکسیدان هستند و با اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد در بدن مبارزه می‌کنند. یکی دیگر از کارکردهای ویتامین A در بدن، افزایش سرعت بسته شدن زخم‌های روی پوست و تقویت سیستم حفاظتی آن است. همچنین، این ویتامین به پوست بدن کمک می‌کند تا رطوبت طبیعی خود را به طور موثر تولید کند. ویتامین C آنتی‌اکسیدان قوی دیگری است که به نرم بودن صورت، کاهش خارش و التهاب‌های پوستی کمک می‌کند. علاوه بر این، ویتامین C پروتئینی به نام کلاژن تولید می‌کند که این پروتئین در ساختارمندکردن سلول‌های پوست و موی بدن نقش اساسی دارد. بنابراین، خوردن طالبی شاه‌پسند می‌تواند به بدن کمک کند تا این دو ویتامین بسیار مفید را تأمین کرده و سلامت پوست و مو را افزایش دهد. 

تقویت سیستم ایمنی بدن

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، طالبی شاه پسند حاوی مقدار زیادی ویتامین C است. مصرف این ویتامین برای بدن با فواید بسیار زیادی همراه است. بدن با استفاده از ویتامین C می‌تواند پروتئین مهمی به نام کلاژن را تولید کند که برای ساختارمند کردن پوست و مو به کار می‌رود. کارکرد مهم دیگر ویتامین C، تقویت سیستم ایمنی بدن است و در بسیاری از عملکردهای سیستم ایمنی بدن نقش دارد. بدن ما با استفاده از این ویتامین گلبول‌های سفید را تولید می‌کند. از سوی دیگر، بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد مصرف این ویتامین می‌تواند زمان بسته شدن جراحات وارد شده به بدن را کاهش دهد. به همین خاطر تأمین ویتامین C مورد نیاز بدن مسئله‌ی بسیار مهمی است. با مصرف شاه پسند می‌توان مقادیر کافی از این ویتامین را دریافت کرد. 

تقویت سیستم ایمنی بدن

سلامت سیستم گوارشی با خوردن طالبی شاه پسند

میزان 100 گرم طالبی شاه پسند حاوی یک گرم فیبر است. فیبر در سیستم گوارش نقش مهمی دارد. سلول‌های روده فیبر غذایی را به عنوان ماده‌ی اصلی غذایی خود استفاده می‌کنند. همچنین، مصرف فیبر حرکات ماهیچه‌های روده و عملکرد سیستم گوارشی را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، فیبر در روده‌ی بزرگ باعث می‌شود تا مدفوع آب بیشتری جذب کند و حجیم‌تر شود. به این صورت، حرکت مدفوع در طول روده‌ی بزرگ آسان‌تر شده و مشکل یبوست کاهش می‌یابد. خوردن فیبر برای سلامت سیستم گوارش بسیار مفید است و با خوردن طالبی شاه پسند می‌توان مقدار زیادی از فیبر غذایی روزانه‌ی بدن را تأمین کرد. 

سلامت سیستم گوارشی با خوردن طالبی شاه پسند

طالبی شاه پسند: میوه‌ی تابستانی آبدار، خوشمزه و بسیار مفید

مصرف روزانه‌ی طالبی شاه پسند در روزهای گرم تابستانی علاوه بر طعم لذیذ با فواید زیادی برای سلامتی همراه است. با این حال بهتر است در مصرف این میوه زیاده‌روی نکنید چرا که شاه پسند حاوی قند بالایی است و مصرف زیاد آن می‌تواند باعث بالا رفتن قند خون شود. افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قندی در خوردن این میوه باید بیشتر احتیاط کنند. شاه پسند را می‌توانید به صورت یک میان‌وعده مصرف کنید و یا آن را با دیگر میوه‌ها مخلوط کرده و یک سالاد میوه درست کنید. همچنین، می‌توانید آن را با یخ و ماست مخلوط کرده و یک اسموتی خوشمزه و گوارا درست کنید. خوردن طالبی شاه پسند و گنجاندن آن در برنامه‌ی غذایی می‌تواند برای سلامت بدن بسیار مفید باشد. توصیه می‌کنیم در روزهای گرم تابستانی از مصرف این میوه‌ی آبدار و خوشمزه غافل نشوید. ضمنا امکان خرید آنلاین شاه پسند در فروشگاه اینترنتی سان میوه نیز وجود دارد.

  • ارسال رایگان

  • سفارش آسان

  • با کیفیت و تازه

  • به‌صرفه و اقتصادی

  • خدمات ویژه

  • تضمین کیفیت