کاهو رسمی

کاهو رسمی

هر عدد
5% 34,900 تومان
33,155 تومان
هر عدد
5% 32,700 تومان
31,065 تومان

محصولات مرتبط

مشاهده همه

خرید کاهو، عضو جدانشدنی سالاد های ایرانی

 

کاهو یکی از محبوب ترین اعضای خانواده سبزیجات است. گیاهی که از تیره کاسنیان است و انواع گوناگونی دارد. سالانه بیش از 30 میلیون تن از در دنیا کشت می شود که بیش از نیمی از آن در کشور چین پرورش پیدا می کند. کاهو بالذات گیاه مقاومی است اما آفات بسیاری دارد. در واقع اگر از نظر برخورداری از منابع آب محدودیت خاصی وجود نداشته باشد کاهو تقریبا در هر اقلیمی قابل کاشت و برداشت است. اما به دلیل آنکه منبع سرشار از ویتامین هاست کرم ها و حشرات مورد حمله قرار بگیرد.
کاهو انواع گوناگونی دارد که نوع گرد، برگی و رومی از بقیه مشهور تر و فراوان تر هستند. گاه در برخی طبقه بندی ها اسفناج را هم از خانواده کاهو تلقی می کنند، و گاه برخی از اعضای خانواده کاهو را جزو خانواده کلم پیچ ها برمی شمارند. بهتر است صرف نظر از این که کدام یک را انتخاب کنید همه‌ی آن‌ها سرشار از آنتی اکسیدان، آب، فیبر و مواد مغذی ضروری هستند.

حالا بگذارید شما را با انواع آن آشنا کنیم:

خرید کاهو از فروشگاه اینترنتی سان میوه

کاهوی برگ (Leaf lettuce)

کاهوی برگ سه نوع دارد: قرمز، سبز و بلوطی. دراین گونه به دنبال "راس" نگردید زیرا برگ آن از یک ساقه رشد می‌کند. به همین دلیل برگ نسبت به سایر انواع دیگر زودتر فاسد می‌شود. برگ قرمز حالت سرخابی و طعم متعادل دارد که مشابه کاهوی سبز است اما کاهوی بلوطی تندتر است. برای پرهیز از پژمرده شدن سریع، سس زدن به آن را تا قبل از سرو به تاخیر بیندازید.

کاهوی برگ یکی از اعضای خانواده کاهو

کاهوی رومی ( Romaine lettuce)

کاهو رمانی با داشتن برگ‌های بلند، کمی تلخ است که داخل آن شیرین‌تر است، به هر غذایی طعم تردی می‌دهد. سال گذشته به خاطر شیوع آلودگی باکتری کولای به این نوع از کاهو توجه زیادی شد. خبر خوب این که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری رسما اعلام کرد که دوره‌ی این آلودگی به پایان رسیده و شما می‌توانید با خیال راحت دوباره سراغ سالاد سزار برگردید.

انواع زیادی کاهو در دنیا شناخته شده که کاهوی رومی یکی از مشهورترین آن است.

کاهوی آیس برگ (Ice berg lettuce)

کاهوی آیس برگ ترد و مقوی است اما به اندازه‌ی سایر انواع کاهو، طعم دار نیست. اگر آن را نشسته داخل پلاستیک در یخچال نگهداری کنید، تا دو هفته سالم می‌ماند که در مقایسه با سایر گونه‌ها این مدت زمان دو برابر است. هنگام خرید این نوع به دنبال آن‌هایی بروید که سفت هستند و به نسبت اندازه‌ی خود وزن زیادی دارند. می‌توانید آن را خرد کرده و به روش رستورانی کمی سس روی آن بریزید.

کاهوی آیس برگ بسیار مغزی و دارای طعم شیرین است.

کاهوی بوستون (Boston lettuce)

دو نوع مختلف از کاهوی پیچ وجود دارد: بوستون و بیب. راس کاهوی بوستون گرد، کوچک و شل است و برگ‌های آن زود آسیب می‌بیند. این نوع از کاهو نسبت به بیب بزرگ‌تر و پرتر است اما هر دو برای پختن مرغ یا میگو مناسب هستند.

کاهوی بوستون برای سرو در کنار غذا بسیار مناسبت است.

کاهوی بیب (Bibb lettuce)

کاهوی بیب بسیار کوچک و شیرین (راس آن به اندازه‌ی یک مشت است) بوده که قیمت آن هم ست کم دوبرابر قیمت کاهوی آیس برگ است.

کاهوی بیب بسیار خوشمزه و گران تر از سایر انواع کاهو است.

کاهوی رادیچیو (Radicchio)

کاهوی رادیچیو که البته تلفظ اصلی آن رادیکیو است شباهت زیادی به کلم دارد. رنگ بنفش آنیکی از بارزترین مشخصه های آن است و البته طعم به نسبت تلخی دارد. اگر از طعم تلخ آن خوشتان نمی‌آید، می‌توانید برگ‌های آن را با کمی روغن زیتون سرخ کنید.

کاهوی رادیچیو هم از انواع خانواده کاهو است.

خرید اینترنتی کاهو از سان میوه

برای خرید راحت و اینترنتی کاهو و یا خرید انواع سبزیجات تازه می‌توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در فروشگاه میوه و تره‌بار سان میوه ثبت کنید و در اسرع وقت سفارش خود را دریافت نمایید.

  • ارسال رایگان

  • سفارش آسان

  • با کیفیت و تازه

  • به‌صرفه و اقتصادی

  • خدمات ویژه

  • تضمین کیفیت