هویج

هویج

هر کیلو
5% 25,900 تومان
24,605 تومان
هر کیلو
5% 23,900 تومان
22,705 تومان

محصولات مرتبط

مشاهده همه

خرید هویج از سبد سبزیجات فروشگاه اینترنتی سان میوه

هویج ها اغلب بعنوان یک غذای فوق‌العاده سالم شناخته می‌شوند. برای نسل های متوالی، والدین به فرزندانشان گفته‌اند: "هویج را بخور، برای سلامتیت خوب است" یا "هویج کمک می‌کند که بتوانی در تاریکی خوب ببینی." احتمالا انسان ها اولین بار هویج را در هزاران سال پیش در منطقه ای که اکنون بنام افغانستان شناخته می‌شود کاشته‌اند. هویج بصورت یک ریشه چند شاخه بنفش یا زرد با یک مزه تلخ چوب مانند و کاملا متفاوت از هویجی که امروزه می‌شناسیم بود. هویج های بنفش، قرمز، زرد و سفید، مدت ها پیش از ظهور هویج نارنجی معطر، ترد و شیرینی که امروزه رایج است پرورش داده شدند. اینجا اما داستان به این تنوعی که می دانید نیست. برای خرید هویج نارنجی تازه از میوه و تره‌بار اینترنتی سان میوه می توانید از همین درگاه اقدام کنید. بدون متحمل شدن زحمت حمل و نقل می توانید سبزیجات روزانه خود را از ما خریداری کنید.

خرید هویج از سبد سبزیجات فروشگاه اینترنتی سان میوه

حقایقی سریع در خصوص هویج ها:

در اینجا تعدادی نکته کلیدی درباره هویج ها ارائه می‌شود. جزئیات بیشتر، در مقاله اصلی قابل دسترس می‌باشند.

 • هویج ها اولین بار در آسیا پرورش داده شدند و به رنگ نارنجی نبودند.
 • هویج ها حاوی آنتی اکسیدان هستند که می‌تواند به محافظت در برابر سرطان کمک کند.
 • گرچه ممکن است کمکی به دید در شب نکند اما ویتامین آ موجود در هویج ها از از دست دادن بینایی جلوگیری می‌کند.
 • هویج ها در تمام سال قابل دسترس بوده و قابل استفاده در انواع غذاهای مطبوع، کیک ها و آبمیوه ها هستند.
  هویج ها قابل استفاده در انواع غذا های مطبوع، کیک ها و آبمیوه ها هستند

فواید هویج

مدارک و شواهد حاکی از آن هستند که خوردن میوه ها و سبزیجات غنی از آنتی اکسیدان مانند هویج می‌تواند به کاهش ریسک های سرطان و بیماری های قلبی‌ عروقی کمک کند.

همچنین هویج غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است.

بهبود سرطان

نشان داده شده است که نوعی از کارتنوئید های خوراکی بعلت قدرت آنتی اکسیدانی که در احیای رادیکال های آزاد در بدن دارند، دارای تأثیرات ضد سرطانی می‌باشند. مطالعات، ارتباط احتمالی بین رژیم های غنی از کارتنوئید ها و پایین آمدن ریسک سرطان پروستات را پیدا کرده‌اند، اما برای اثبات اینکه آیا این ارتباط قطعی است یا خیر بشر همچنان در حال آزمایش است. این ماده غذایی که همچنان بین میوه و سبزیجات معلق است حاوی بتاکاروتن می باشد. مطالعات گذشته نتیجه‌گیری کرده‌اند که استفاده از مکمل های بتاکاروتن، می‌تواند ریسک سرطان ریه را کاهش دهد. در یک آنالیز منتشر شده در سال 2008، دریافته‌است که پس از وفق دادن با مصرف دخانیات، در افرادی که مقدار زیادی از انواع کارتنوئید ها را جذب کردند در مقایسه با سایر افراد، ریسک ابتلا به سرطان ریه 21 درصد کمتر بود. الگوی مشابه، برای هر کارتنوئید مجزایی، مثلا برای بتا-کارتنوئید صدق نمی‌کند. در بین افراد سیگاری، مکمل بتاکاروتن می‌تواند سبب افزایش ریسک سرطان ریه شود.
مصرف هویج تازه موثر در کنترل انواع سرطان ها

کنترل عوارض سرطان خون

مطالعه ای در سال 2011 دریافت که عصاره آب هویج قادر به کشتن سلول های لوکمیا (سرطان خون) و جلوگیری از پیشرفت آنها می‌باشد.

بهبود بینایی

آیا هویج می‌تواند به دید در تاریکی کمک کند؟ از یک لحاظ، بله. هویج ها حاوی ویتامین A هستند. کمبود ویتامین A می‌تواند منجر به گزروفتالمی یا عارضه خشکی قرنیه چشم شود که بیماری پیشرونده چشم است که قادر به تخریب بینایی نرمال بوده و منجر به شب‌کوری یا ناتوانی دید در نور کم یا تاریکی شود. بر اساس گزارش مؤسسات ملّی بهداشت (NH)، کمبود ویتامین A یکی از دلایل اصلی و قابل جلوگیری کوری در کودکان می‌باشد. کمبود ویتامین A در ایالات متحده آمریکا بندرت اتفاق می‌افتد اما خوردن هویج دربردارنده جذب ویتامین A بوده و به جلوگیری از کمبود آن کمک می‌کند، بنابراین هویج به نحوی به دید در تاریکی کمک می‌کند. اما، اینکه در نتیجه خوردن هویج تغییر مثبت قابل توجهی در بینایی حس شود، در اکثر افراد غیرمحتمل می‌باشد مگر اینکه از قبل مبتلا به کمبود ویتامین A بوده باشند.

آب هویج می تواند به توسعه میدان دید انسان کمک کند

کنترل دیابت

آنتی اکسیدان ها و مواد فیتوشمیایی موجود در هویج ها می‌توانند قند خون را تنظیم کنند. تقریبا یک چهارم از کربوهیدرات موجود در هویج ها، قند است اما مقدار کربوهیدرات در آن نسبتا ناچیز می‌باشد. بر اساس نوشته های مجله بهداشتی هاروارد، شاخص گلیسمیک هویج 39 است، یعنی تأثیر آن بر قند خون نسبتا پایین است.

کنترل فشار خون

نصف فنجان هویج خرد شده حاوی 1.8 گرم فیبر و 205 میلی‌گرم پتاسیم است.

پیش از 50 سالگی، مردان نیاز به 38 گرم فیبر در روز و زنان نیاز به 25 گرم فیبر در روز دارند. پس از 50 سالگی، زنان به 21 گرم فیبر در روز و مردان به 30 گرم فیبر در روز نیاز دارند. انجمن قلب آمریکا (AHA) مصرف رژیم غنی از فیبر و افزایش پتاسیم و در عین حال کاهش جذب سدیم را برای جلوگیری از فشار خون بالا و بیماری قلبی توصیه می‌کند. هویج تعادل خوبی از این عناصر مغذی را ارائه می‌کند.

هویج منبع سرشار پتاسیم و در بهبود عملکرد قلب موثر است.

عملکرد ایمنی

این میوه حاوی ویتامین C است که نوعی آنتی‌اکسیدان می‌باشد. این ماده به تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از بیماری کمک می‌کند. ویتامین C می‌تواند به کاهش شدت سرماخوردگی و طول مدت درگیری با آن، کمک کند.

منبع آنتی اکسیدان و دشمن سرطان

آنتی اکسیدان بتاکاروتن، رنگ نارنجی براق را به خانواده این گیاه می‌دهد. بتاکاروتن در دستگاه گوارش جذب شده و در طول هضم، تبدیل به ویتامین A می‌شود.

بازار های کشاورزان و برخی فروشگاه های کالا های اختصاصی رنگ های مختلفی از آنرا نظیر بنفش، زرد و قرمز را ارائه می‌کنند.

تغییر رنگ هویج ها یک نشانه ظاهری بارز در تشخیص نوع ویتامین ها و مواد غذایی آن است. اما عمده آنها به ویژه هویج زرد و هویج نارنجی حاوی آنتی اکسیدان هستند و خاصیت ضد سرطانی جدی دارند.

هویج حاوی آنتی اکسیدان فراوان است.

هویج در رژیم غذایی

دو فصل از سال است که این ماده غذایی پر خاصیت در طبقه میوه و سبزی فروشی ها به فروش می رسد. هویج های محلی در فصول بهار و پاییز قابل دسترس می‌باشند. اما، می‌توان در تمام سال آنها را بصورت تازه، منجمد، کنسروی یا ترشی در سوپرمارکت ها پیدا کرد. نباید فراموش کرد که هر چقدر بافت آن تمیز، شفاف و براق باشد باید پیش از مصرف، انرا پوست کند و به خوبی شست و شو کرد. بهترین روش برای ذخیره و نگهداری هویج ها در یخچال در یک کیسه پلاستیکی دربسته است. اگر بخش های سبز بالایی هنوز بر روی هویج موجود هستند، آنها را پیش از ذخیره‌سازی جدا کنید تا از جذب رطوبت و مواد غذایی ریشه توسط بخش سبز جلوگیری کنید. این ماده غذایی کاملا چندکاربردی هستند. می‌توان آنها را بصورت خام، بخارپز، آب‌پز، سرخ شده و بعنوان محتویات در درون بسیاری از سوپ ها و خورشت ها میل کرد.

 • آنرا به صورت رنده شده را در سالاد کلم، سالاد ها و ساندویچ استفاده کنید.
 • هویج رنده شده را به غذاهای پختنی مانند کیک ها و مافین ها اضافه کنید.
 • می توان آنرا به صورت خام، بخار پز و حتی گریل شده به عنوان یک میان‌وعده با سس های گیاهی استفاده کرد.
 • بافت طعم این میوه به گونه ای است که ترکیب آن با آب‎میوه های ترش می‎تواند طعم ملایم و خاصی ایجاد کند.
  هویج را می توان در انواع خوراکی ها و شیرینی ها استفاده کرد.

ریسک ها

مصرف بیش از حد ویتامین A می‌تواند برای انسان ها سمّی باشد. این کار می‌تواند سبب یک ته رنگ نارنجی در رنگ پوست شوند اما این مسئله برای سلامتی مضر نیست. احتمال بروز اوردوز ویتامین A تنها بعلت رژیم غذایی، بسیار ناچیز است اما این امر می‌تواند از مصرف مکمّل ها نتیجه شود. افرادی که ویتامین های مشتق از ویتامین A مانند ایزوترتیونین (راکوتان) را برای آکنه یا اسیترتین را برای پسوریازیس استفاده می‌کنند باید از خوردن مقدار زیاد این میوه خودداری کنند زیرا این کار می‌تواند منجر به عارضه مصرف زیاد ویتامین A و اوردوز ویتامین A شود. هرکسی که در حال شروع یک داروی جدید است باید هر گونه توصیه برای تغییرات رژیم غذایی را با پزشک خود چک کند.

خرید اینترنتی هویج از سان میوه

برای خرید اینترنتی و راحت هویج یا خرید اینترنتی انواع میوه می‌توانید سفارش اینترنتی میوه خود را به صورت آنلاین در میوه فروشی آنلاین سان میوه ثبت کنید و در اسرع وقت سفارش خود را دریافت نمایید.

 • ارسال رایگان

 • سفارش آسان

 • با کیفیت و تازه

 • به‌صرفه و اقتصادی

 • خدمات ویژه

 • تضمین کیفیت