فلفل دلمه ای سبز

فلفل دلمه ای سبز

هر بسته 500 گرم
5% 26,700 تومان
25,365 تومان
هر بسته 500 گرم
5% 24,700 تومان
23,465 تومان

محصولات مرتبط

مشاهده همه

خرید فلفل دلمه

فلفل دلمه‌ای (Bell Pepper) یکی از سبزیجاتی است که جزو خانواده‌ی فلفل تند و گوجه محسبوب می‌شود و بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است. فلفل دلمه یا فلفل دلمه‌ای را می‌توان به صورت خام یا پخته مصرف کرد. فلفل دلمه‌ای را می‌توان همانند فلفل تند به صورت خشک شده و پودری درآورد و با نام پابریکا شناخته می‌شود. این محصول دارای کالری کمی است و در عین حال سرشار از ویتامین C و دیگر آنتی‌اکسیدان‌ها است که آن را گزینه‌ای بسیار عالی برای افزودن به یک رژیم غذایی سالم می‌سازد. فلفل دلمه‌ای در رنگ‌های متنوع مانند قرمز، زرد، نارنجی و سبز وجود دارد که فلفل دلمه‌ای سبز نارس‌ترین آن است و طعم کمی تلخ دارد و به اندازه‌ی فلفل دلمه‌های کاملا رسیده، شیرین نیست. در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم در مورد فلفل دلمه و خواص غذایی آن نکاتی را بیان کنیم. برای خرید فلفل دلمه تازه می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سان میوه مراجعه کنید و محصولاتی تازه را تهیه کنید. 

خرید فلفل دلمه

خواص تغذیه‌ای فلفل دلمه

بخش اصلی تشکیل‌دهنده‌ی فلفل دلمه‌ای تازه و خام را آب تشکیل می‌دهد (حدودا 92 درصد). باقی آن کربوهیدرات‌ها و مقادیر کمی چربی و پروتئین است. مواد مغذی اصلی در 100 گرم فلفل دلمه‌ی خام قرمز به صورت زیر است:
•    31 کالری انرژی
•    92% آب
•    1 گرم پروتئین
•    4.2 گرم قند
•    2.1 گرم فیبر
•    0.3 گرم چربی

خواص تغذیه‌ای فلفل دلمه

فلفل دلمه‌ای و کربوهیدرات‌ها

فلفل دلمه در درجه‌ی اول از کربوهیدرات‌ها تشکیل شده است و بیشتر کالری آن از کربوهیدرات‌ها تامین می‌شود. صد گرم فلفل دلمه حاوی 6 گرم کربوهیدرات است که اکثر آنها را قندهای گلوکز و فروکتوز تشکیل می‌دهند و مسئول طعم شیرین فلفل دلمه‌های شیرین و رسیده هستند. این ماده‌ی غذایی بعلاوه حاوی مقادیر کمی فیبر است که 2% از وزن فلفل دلمه‌ی تازه را به خود اختصاص می‌دهد. فلفل دلمه ماده‌ی غذایی خوبی برای تامین کالری و فیبر مورد نیاز بدن است.

فلفل دلمه‌ای و کربوهیدرات‌ها

ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در فلفل دلمه‌ای

فلفل دلمه منبعی غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است. در ادامه به برخی از ویتامین‌های موجود در فلفل دلمه اشاره می‌کنیم:
ویتامین C – یک فلفل دلمه‌ی متوسط قرمز میزان 169 درصد از نیاز روزانه‌ی بدن به ویتامین C را تامین می‌کند. این ماده‌ی غذایی به این ترتیب یکی از منابع مفید برای تامین ویتامین C مورد نیاز بدن است. 
ویتامین B6 – پیریدوکسین یکی از معمول‌ترین انواع ویتامین B6 است که یکی از مواد مغذی مهم برای تشکیل گلبول‌های قرمز خون است. 
ویتامین K1 – این ویتامین یکی از اشکال ویتامین K است که با نام فیلوکینون شناخته می‌شود. این ویتامین برای کمک به انعقاد خون و سلامت استخوان‌ها بسیار مفید است. 
پتاسیم – این ماده‌ی معدنی مهم برای سلامت قلب بسیار مفید و ضروری است. 
فولات - این ماده‌ی مغذی که با نام ویتامین B9 نیز شناخته می‌شود عملکردهای مختلفی در بدن ایفا می‌کند. دریافت مقادیر کافی فولات در طول دوره‌ی بارداری بسیار مهم است. 
ویتامین E – این ویتامین آنتی‌اکسیدانی قوی است که برای داشتن سیستم عصبی و ماهیچه‌هایی سالم بسیار ضروری است. بهترین منبع غذایی برای تامین این ویتامین محلول در چربی، روغن‌ها، دانه‌ها و سبزیجات هستند. 
ویتامین A – فلفل دلمه‌ای‌های قرمز منبعی عالی از ویتامین A یا بتاکاروتن است که بدن آن را به اندازه‌ی نیاز خود به ویتامین A تبدیل می‌کند. 

ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در فلفل دلمه‌ای

فلفل دلمه‌های رنگی 

شاید جالب باشد بدانید از نظر گیاه‌شناسی فلفل دلمه‌ای یک میوه است، اگرچه در گروه سبزیجات طبقه‌بندی می‌شود! طعم فلفل دلمه همانند سایر میوه‌های با رسیده شدن تغییر می‌کند. فلفل دلمه‌ای سبز پیش از آنکه به رنگ دیگری برسد، چیده می‌شود. به همین خاطر فلفل دلمه‌ای سبز طعم نسبتا تلخی و مشابه سبزیجات خام دارد. این رنگ فلفل دلمه بیشتر طعم گیاهی و علفی دارد اما در مورد فلفل دلمه‌ی زرد و قرمز اینطور نیست. تجزیه و تحلیل‌های شیمیایی نشان می‌دهد ترکیباتی که باعث این طعم گیاهی و علفی فلفل دلمه‌ای سبز هستند با رسیدن شدن آن کم و کمتر می‌شوند. علاوه بر این، ترکیباتی که باعث رنگ نارنجی و قرمز فلفل دلمه می‌شوند و تقریبا عطری مشابه مرکبات دارند، با رسیده‌تر شدن آن بیشتر می‌شوند. فلفل دلمه‌های رنگی با خواص متنوع و متعددی برای سلامتی همراه هستند و امکان خرید فلفل دلمه رنگی از فروشگاه سان میوه نیز وجود دارد. 
فلفل دلمه‌ای سبز: دارای طعم و عطر گیاهی و کمی تلخ. 
فلفل دلمه‌ای نارنجی و زرد: عطر و طعمی شبیه مرکبات و تقریبا بدون طعم تلخی
فلفل دلمه‌ای قرمز: مشابه فلفل دلمه‌ای‌های نارنجی و زرد اما دارای طعمی بسیار شیرین‌تر

فلفل دلمه‌های رنگی 

فواید غذایی فلفل دلمه برای سلامتی

یک رژیم غذایی سالم و مقوی متشکل از تمام گروه‌های غذایی است. مصرف میوه‌ها و سبزیجات متنوع می‌تواند در سلامت کلی بدن بسیار موثر باشد. فلفل دلمه هم مانند اکثر غذاهای گیاهی یک ماد‌ه‌ی غذایی سالم محسوب می‌شود. مصرف بالای میوه‌ها و سبزیجات در یک رژیم غذایی سالم با کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مزمن مانند سرطان و بیماری‌های قلبی مرتبط است. علاوه بر این، فلفل دلمه خواص متعدد دیگری نیز برای سلامتی به همراه دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

فواید غذایی فلفل دلمه برای سلامتی

فواید غذایی فلفل دلمه: 1. تاثیر مصرف فلفل دلمه بر سلامت چشم‌ها

متداول‌ترین انواع اختلالت بینایی شامل تباهی لکه‌ی زرد (macular degeneration) و آب مروارید است که البته دلایل اصلی ابتلا به آنها عفونت‌ها و افزایش سن است. با این حال تغذیه نیز  می‌تواند نقش قابل‌توجهی در ابتلا به این بیماری‌های چشمی داشته باشد. لوتئین و زاگزانتین از کارتنوئیدهایی هستند که به مقدار زیادی در فلفل دلمه‌ای یافت می‌شود و با دریافت مقادیر مناسب آنها در رژیم غذایی روزانه می‌توان سلامت چشم را تقویت کرد. در واقع آنها از شبکیه‌ی چشم یعنی دیواره‌ی داخلی چشم انسان که به نور حساس است، در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد مصرف منظم غذاهایی حاوی این کارتنوئیدها می‌توان خطر ابتلا به تباهی لکه‌ی زرد و آب مروارید را کاهش دهد. بنابراین افزودن فلفل دلمه به رژیم غذایی می‌تواند برای حفظ سلامت چشم‌ها بسیار موثر باشد.

تاثیر مصرف فلفل دلمه بر سلامت چشم‌ها 

فواید غذایی فلفل دلمه: 2. تاثیر فلفل دلمه در جلوگیری از ابتلا به کم‌خونی

کم‌خونی بیماری شایعی است که با کاهش توانایی خون در حمل اکسیژن شناخته می‌شود. یکی از دلایل اصلی ابتلا به کم‌خونی کمبود آهن در بدن است و اصلی‌ترین نشانه‌های آن نیز ضعف و خستگی است. فلفل دلمه نه تنها منبعی غنی از آهن است بلکه سرشار از ویتامین C نیز هست که می‌تواند جذب آهن توسط روده‌ها را تا حد زیادی افزایش دهد. در حقیقت همانطور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، یک فلفل دلمه‌ای قرمز متوسط حاوی 169% از نیاز روزانه‌ی بدن به ویتامین C را تامین می‌کند. جذب آهن در رژیم غذایی با مصرف میوه‌ها و سبزیجات حاوی ویتامین C بسیار افزایش پیدا می‌کند. به همین خاطر، خوردن فلفل دلمه‌ای خام و تازه همراه با غذاهایی سرشار از آهن مانند اسفناج و گوشت می‌تواد به افزایش جذب و ذخیره‌ی آن در بدن کمک کرده و احتمال ابتلا به کم‌خونی را تا حد زیادی کاهش دهد. 

تاثیر فلفل دلمه در جلوگیری از ابتلا به کم‌خونی

فواید غذایی فلفل دلمه: 3. خواص فلفل دلمه‌ای برای پیشگیری از بیماری‌های مزمن

فلفل دلمه غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها است که با شرایط سلامتی و پیشگیری از بیماری‌های قلبی و سرطان مرتبط هستند. به عنوان مثال، فلفل دلمه به ویژه سرشار از ویتامین‌های آنتی‌اکسیدانی مانند ویتامین C، E و بتاکاروتن است. این ماده‌ی غذایی بعلاوه مقادیر زیادی پلی‌فنول برای بدن تامین می‌کند؛ این ترکیبات محافظتی گیاهی شامل لوتئین، کوئرسین و کپسانتین می‌شود. فلفل دلمه به خاطر داشتن آنتی‌اکسیدان‌ها از خواص ضدالتهابی بالایی برخوردار است و می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را کاهش دهد.

 خواص فلفل دلمه‌ای برای پیشگیری از بیماری‌های مزمن

فواید غذایی فلفل دلمه: 4. تاثیر مصرف فلفل دلمه در کاهش قند خون

مطالعات حیوانی در مورد خواص فلفل دلمه‌ای نشان می‌دهد این ماده‌ی غذایی به مدیریت قند خون کمک می‌کند. با این حال، اگرچه شواهد زیادی وجود دارد که پلی‌فنول موجود در گیاهان مانند فلفل دلمه‌ای نقشی موثر بر قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت دارند، اما تحقیقات انسانی بیشتری باید در این زمینه انجام گیرد. 

تاثیر مصرف فلفل دلمه در کاهش قند خون

عوارض جانبی مصرف فلفل دلمه

فلفل دلمه به طور کلی ماده‌ی غذایی سالمی است و مصرف آن با مشکلات خاصی همراه نیست. با این حال برخی از افراد ممکن است به این ماده‌ی غذایی حساسیت داشته باشند که البته این موضوع بسیار نادر است. با وحود این، افرادی که به گرده‌ها حساسیت دارند ممکن است به خاطر واکنش متقابل آلرژیک، به فلفل دلمه‌ای هم حساس باشند. واکنش متقابل آلرژیک ممکن است بین غذاهای خاصی اتفاق بیفتد زیرا ممکن است آنها حاوی مواد آلرژی‌زای مشابهی باشند. 

عوارض جانبی مصرف فلفل دلمه

خرید فلفل دلمه‌های تازه و سالم از فروشگاه اینترنتی سان میوه

فلفل دلمه‌ای یکی از مواد غذایی سالمی است که سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید برای سلامتی است. این ماده‌ی غذایی به ویژه منبعی غنی از ویتامین C محسوب می‌شود که علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن می‌تواند در افزایش جذب آهن نیز موثر باشد. فلفل دلمه به هر رنگی که باشد، فواید و خواص زیادی برای سلامتی به همراه دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به بیماری‌های چشمی مرتبط با افزایش سن و آب مروارید، بیماری‌های مزمن، سرطان و غیره اشاره کرد. به این ترتیب فلفل دلمه‌ای غذایی عالی برای افزودن به رژیم غذایی روزانه‌ی همه‌ی افراد است و خوشبختانه فروشگاه اینترنتی سان میوه امکان خرید آنلاین فلفل دلمه را فراهم کرده است. برای خرید فلفل دلمه و سایر سبزیجات تازه می‌توانید به این میوه‌فروشی آنلاین مراجعه کنید. 

  • ارسال رایگان

  • سفارش آسان

  • با کیفیت و تازه

  • به‌صرفه و اقتصادی

  • خدمات ویژه

  • تضمین کیفیت