لیمو ترش

لیمو ترش

هر کیلو
5% 91,900 تومان
87,305 تومان
هر کیلو
5% 89,900 تومان
85,405 تومان

محصولات مرتبط

مشاهده همه

لیمو ترش اکسیر سلامتی

 

باورکردنی نیست که میوه ای به این کوچکی خودش به تنهایی یک پزشک خانگی باشد. به دلیل طعم خوشمزه، عطر دلنشین و خواص فوق العاده اش ندرتا خانه ای پیدا شود که لیمو ترش یا آب لیمو درآن یافت نشود. گونه های متفاوتی از لیمو ترش درسراسر دنیا کشت می شود. با این که همه ی آنها ترش مزه هستند اما از لحاظ شکل، اندازه، گوشت و وضعیت اسیدی با یکدیگری فرق دارند. اگرچه که لیمو ها را بیشتر بخاطر آب آنها استفاده می کنند اما این میوه با ارزش هیچ دور ریزی ندارد پالپ و حتی پوست آن نیز هم دارای خواص زیادی است. اگرخواهان این هستید که این پزشک کوچک را در منزل یا محل کارتان داشته باشید، می توانید برای خرید لیمو به فروشگاه آنلاین میوه و سبزیجات سان میوه سری بزنید و با یک خرید اینترنتی تمام دردسر خرید حضوری را از پیش رو بردارید. در ادامه به معرفی انواع لیمو می پردازیم:

خرید لیمو ترش از میوه فروشی آنلاین سان میوه

 

لیمو ترش Avalon

لیموترش زرد رنگ Avalon بومی فلورید است و شباهت زیادی به لیموی لیسبون (Lisbon ) و یورکا (Eurkea) دارد. این نوع لیمو ترش بسیار آب دار و کاملا مناسب آب گیری است. بنابراین درصنعت به صورت آب لیمو تولید و به راحتی درسوپرمارکت ها یافت می شود. البته جالب است بدانید که از پوست این نوع لیموترش روغنی تهیه می شود که دررشد مو بسیار مفید است و در صنعت شامپو سازی از آن استفاده ویژه ای می شود.

خرید انواع لیمو ترش تازه از سان میوه

لیمو ترش Baboon

Baboon گونه ای برزیلی است. پوست این لیمو ترش زرد روشن و ضخیم است. Baboon علاوه براینکه عطر دل انگیزی دارد بسیار اسیدی و ترش است و بکار بردن آن در آشپزی غذا را بسیار خوش عطر و خوشمزه میکند. در صنعت هم از پوست و پالپ این لیموترش برای تولید انواع سس بخصوص سس پاستا و باربیکیو استفاده می شود.

لیمو ترش baboon یکی از انواع لیمو ترش در دنیا است.

لیمو ترش Bearss

لیمو Bearss بسیار زیباست و رنگ زرد درخشانی دارد؛ این لیمو خاستگاه ایتالیایی دارد اگرچه که به فلوریدا منتقل شد و درحال حاضر در آنجا به تولید انبوه می رسد. لیمو ترش Bearss بسیار آب دار است و در صنعت طرفداران فراوانی دارد؛ از پوست این گونه روغن لیمو گرفته می شود و مانند سایر هم نوعانش هیچ دورریزی ندارد.

لیمو ترش Bearss بسیار آب دار است و در صنعت طرفداران فراوانی دارد

 

لیموترش دست بودا

این لیمو ظاهر جالبی دارد و مانند خوشه ای از لیموهاست که شبیه یک دست شده اند. طعمش تلخ و به دلیل عدم اسیدی بودنش ملس تر از لیموترش های معمول است. دست بودا کوهستانی است و درمناطق کوهپایه ای هیمالیا کشت می شود. دربرخی ازکشورهای آسیایی به نام لیموی انگشتی نیزمعروف است. این لیموی پرخاصیت عطر بسیار گیرا و قوی ای دارد و قدرت عطر آن آنقدر عجیب است که تا مدت ها بعد ازاینکه خشک شد هم می توان عطر آن را استشمام کرد. برمبنای یک فرهنگ کهن درکشورچین لیمو دست بودا نماد شادی و خوش شانسی است. در مراسم جشن به عنوان پیشکشی به بودا در معابد تقدیم می کنند.

لیمو ترش دست بودا یا لیموی انگشتی

لیمو ترش Bush

لیموی Bush پوست ضخیمی دارد. این لیمو ترش از مناطق نیمه حاره ای استرالیا می آید. با این که زیاد آبدار نیست، اما مزه ی گوشت و پوست آن آنقدر قوی است که می توان آن را به عنوان چاشنی برای ترش کردن غذا به کاربرد.

لیموی Bush از مناطق نیمه حاره ای استرالیا می آید و پوست ضخیمی دارد.

لیمو ترش Citron

این نوع لیمو ترش یکی از قدمت دارترین لیمو ها است که بومی هند و هیمالیاست، از خانواده ی لیموی دست بودا است. بسیاری از لیمو ها با پیوند این لیمو به عمل آمده اند. از آن جایی که وزن آن به 3 تا 4 گرم می رسد، نسبت به سایر لیموها، لیموی بزرگی است. این لیمو خواص درمانی و دارویی زیادی دارد.

لیمو ترش Citron خواص درمانی بسیاری دارد.

لیمو ترش Eureka

لیموی اورکا (Eureka) یا همان لیمو ترش سنگی یک لیموترش با نژاد آمریکایی کالیفرنیایی است و به لطف آقای توماس گری به صورت گسترده درقاره های دیگر توزیع شد، به طوریکه یکی از لیمو ترش های متداول درایران است. لیموی اورکا بسیاراسیدی است و رنگ زرد فرح بخشی دارد. دارای پوستی ضخیم و برای آبگیری مناسب است ومانند سایر هم نوعانش خواص بسیاری دارد.

لیموی اورکا (Eureka) یک لیموترش با نژاد آمریکایی کالیفرنیایی است

لیمو ترش Femminello

لیموی فمینولا (Femminello) لیمویی متوسط از نظر ابعاد بوده و میتوان آنرا یکی از قدیمی ترین لیموهای کاشته شده در ایتالیا دانست. لیمو فمینولا یک لیموی متوسط با پوست ضخیم، آبدار وبسیار ترش و اسیدی است.

لیموی فمینولا (Femminello)

لیمو ترش Fino Citron

لیمو ترش Fino Citron خاستگاه اسپانیایی دارد. Fino Citron کوچک و بسیاراسیدی است. از آنجاییکه این لیمو برروی درختی با تیغ های درشت رشد می کند، پرورش آن چندان به مزاج کشاورزان خوش نمیاید. این لیموی کوچک به رنگ زرد خوشرنگی است و پالپ آن بسیار آبدار است.

لیمو ترش Fino Citron خاستگاه اسپانیایی دارد.

لیمو ترش Greek Citron

این لیمو همانطور که از اسمش پیداست (Greek Citron)، اولین بار حدود 500 سال قبل از میلاد در یونان کاشته و بعدها به چندین کشور اروپایی صادر شد. این نوع به دلیل عطر بی نظیر وخواص درمانی که داشت یک میوه مقدس دریونان باستان تلقی شد تا و آن را به عنوان میوه ی پیشکش در مراسم یهودیان استفاده می کنند.

لیمو ترش Greek Citron

لیمو ترش Interdonato

محصول دیگری از کشور ایتالیا لیموی Interdonato است. این لیموی درشت است، پوست نرمی دارد و تقریبا می توان گفت هسته ندارد. به رغم ظاهر فریبنده برای آب گیری مناسب نیست.
محصول دیگری از کشور ایتالیا لیموی Interdonato است.

لیمو ترش Lisbon

لیمو لیسبون (Lisbon) لیمویی از کشورپرتغال، یکی ازمحبوب ترین نوع لیمو ها دردنیاست و درایران نیز بسیار متداول است. از آن جایی که گوشت لیسبون هسته ندارد، گزینه ی مناسبی برای آب گیری است.

لیمو لیسبون (Lisbon) لیمویی از کشورپرتغال

لیمو ترش Meyer

بازهم لیمویی از خاور دور، لیموی Meyer اولین بار در کشور چین کشت شد. این لیمو محصولی پیوندی بین درخت لیمو و نارنگی است. می توانید ترکیب طعم این دومیوه را تصور کنید؟ هارمونی خوبی ایجاد می کند. لیموی Meyer به نام لیموی پرتقالی نیز شهرت دارد.

لیموی Meyer اولین بار در کشور چین کشت شد.

لیمو ترش Ponderosa

این لیمو حاصل پیوند نوعی گریپ فروت چینی با لیمو ترش است. لیموی پاندروسا دارای خاصیت اسیدی بالا و طعم بسیار ترشی است. بافت بسیار آبداری دارد و عمدتا برای آبگیری مورد استفاده قرار می گیرد.

لیمو ترش Ponderosa حاصل پیوند نوعی گریپ فروت چینی با لیمو ترش است.

لیمو ترش Yen Ben

لیموی Yen Ben مانند Villafranca در زمستان به بار می نشیند.لیمو Yen Ben لیموی معروف آبداری است و می تون آن را به مدت طولانی درجای خنک نگهداری کرد. همانطور که درمتن مطالعه کردید لیمو ها به دلیل عطر، طعم وخواص درمانی مفیدی که دارند ازدیربازمورد توجه مردمان سراسر دنیا قرارگرفته اند و حتی آنها را به عنوان یک شی ارزشمند به عنوان یک هدیه تلقی می کردند. انواع لیموهایی که ما آنها را درفروشگاه ها می بینیم معلوم نیست که هرکدام چه مسیر طولانی را طی کرده اند و حالا با رنگ های سبز وزرد خود روبروی ما خودنمایی می کنند. برای خرید لیمو ترش می توانید از سرویس اینترنتی میوه فروشی آنلاین سان میوه بهره بگیرید. هزینه ارسال محصولات در سان میوه رایگان است و خرید های شما را در بسته بندی های زیبا برایتان ارسال می کند.
برای خرید لیمو ترش می توانید از سرویس اینترنتی میوه فروشی آنلاین سان میوه بهره بگیرید.

خرید اینترنتی لیمو ترش از سان میوه

برای خرید آنلاین و بی دردسر لیمو ترش به جای خرید حضوری در روزهای گرم تابستان و سرد زمستان با اطمینان از کیفیت محصولات و قیمت مناسب آن، می‌توانید اقدام به خرید اینترنتی لیمو ترش یا سفارش میوه از میوه فروشی سان میوه کنید و در کمترین زما لیمو ترش‌های خود را دریافت کنید.

  • ارسال رایگان

  • سفارش آسان

  • با کیفیت و تازه

  • به‌صرفه و اقتصادی

  • خدمات ویژه

  • تضمین کیفیت