کدو خورشتی

کدو خورشتی

هر کیلو
18,900 تومان
هر کیلو
16,500 تومان

محصولات مرتبط

مشاهده همه

خرید کدو سبز: میوه سبز تابستانی

کدو سبز یک نوع کدوی تابستانی از خانواده گیاهی کدوییان است که شامل میوه‌هایی مثل کدو اسپاگتی، خربزه و خیار می‌شود. معمولاً طول کدو سبز که ما در بازار مشاهده کرده و می‌خریم ۲۰ سانتی‌متر است، اما این میوه می‌تواند تا ۱ متر هم رشد کند. بیشتر کدو سبزهایی که ما می‌بینیم رنگشان سبز کم‌رنگ است. با این وجود، رنگ این کدو می‌تواند از زرد تا سبز تیره تغییر کند. کدو سبز استفاده‌های زیادی دارد. در گذشته، مردم از این میوه در درمان سرماخوردگی، دردهای بدن و برخی از بیماری‌ها استفاده می‌کردند. در حوزه‌ی آشپزی هم کدوسبز اغلب به صورت چاشنی یا بخشی از غذا پخته می‌شود.

صرف‌نظر از نوع مصارف کدو سبز، این میوه دارای خواص و مزایای زیادی برای ما است و خوردن آن می‌تواند برای سلامت بدن مفید باشد. ما در اینجا به خواص کدو سبز و مزایایی که این میوه می‌تواند برای بدن داشته باشد، می‌پردازیم. برای خرید کدو سبز تازه نیز می‌توانید به فروشگاه اینترنتی سان میوه مراجعه کنید و این محصول پرخاصیت را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.  

کدو میوه سبز تابستانی

مواد مغذی و خواص تغذیه‌ای کدو سبز برای سلامت بدن 

سرشار از مواد معدنی و ویتامین‌ها

از لحاظ ارزش غذایی کدو سبز میوه‌ای با مواد غذایی مفید و ارزشمند است. کدو سبز منبعی غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و دیگر ترکیبات شیمیایی گیاهی است. مصرف 223 گرم کدو سبز پخته حاوی این مواد مغذی است: ۱ گرم پروتئین؛ ۱ گرم قند؛ ۱ گرم فیبر؛ ۲۸۰ میکروگرم ویتامین A (که حدود ۴۰ درصد از میزان مورد نیاز مصرفی شما برای این ویتامین است)؛ ۳۶۸ میکروگرم منگنز (که ۱۶ درصد از میزان استاندارد مصرف روزانه است)؛ ۱۰۵۰ میکروگرم ویتامین C (۱۴ درصد از میزان استاندارد مصرف روزانه)؛ ۶۱۱ هزار میکروگرم پتاسیم (۱۳ درصد از میزان استاندارد مصرف روزانه)؛ ۴ هزار میکروگرم منیزیم (ده درصد از میزان استاندارد مصرف روزانه)؛ ۱۲٫۴۲ میکروگرم ویتامین K (9 درصد از میزان استاندارد مصرف روزانه)؛ ۳۲ میکروگرم فولات (۸ درصد از میزان استاندارد مصرف روزانه)؛ 4900 میکروگرم فسفر (۷ درصد از میزان استاندارد مصرف روزانه)؛ ۷۰ میکروگرم ویتامین B (۷ درصد از میزان استاندارد مصرف روزانه). کدو سبز نیز دارای مقدار کمی از عناصر آهن، کلسیم، زینک و چندین نوع ویتامین B است. 

کدو سبز سرشار از مواد معدنی و ویتامین‌ها

منبعی غنی از آنتی‌اکسیدان

آنتی‌اکسیدان‌ها نوعی ترکیب‌های شیمیایی گیاهی هستند که از بدن شما در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد دفاع می‌کنند. در کدو سبز نوعی از آنتی‌اکسیدان به نام کاروتنوئید وجود دارد. کاروتنوئید خود دارای چند نوع است که انواع لوتئین، زیگزانتین و بتاکاروتن آن در کدو سبز به مقدار زیاد وجود دارند. این آنتی‌اکسیدان‌ها می‌تواند برای سلامت چشم، پوست و قلب و در پیشگیری از بروز برخی سرطان‌ها مفید باشند. بررسی‌ها بیانگر آن هستند که پوست کدو سبز دارای بیشترین میزان آنتی‌اکسیدان است. 

کدو سبز منبعی غنی از آنتی اکسیدان‌ها

کدو سبز و بهبود سلامت سیستم گوارشی

کدو سبز دارای میزان زیادی آب و فیبر محلول و غیر محلول است. این مواد در کدو سبز باعث بهبود عملکرد سیستم گوارش می‌شود و به طور کلی، سلامت آن را افزایش می‌دهد. آب موجود در کدو سبز می‌تواند مدفوع را نرم و عبور آن از رودهٔ بزرگ را آسان‌تر کند. بنابراین، احتمال یبوست نیز بسیار کمتر می‌شود. فیبرهای محلول، باکتری‌های مفیدی که در روده وجود دارند را تغذیه می‌کنند. این باکتری‌ها به نوبه خود اسیدهای چرب کوتاه زنجیری را تولید می‌کنند که سلول‌های روده را تغذیه می‌کنند.

علاوه بر این، اسیدهای چرب کوتاه زنجیر می‌توانند التهاب و برخی از علائم اختلالات روده‌ای را کاهش دهند (مثل سندرم روده تحریک‌پذیر و بیماری کرون). از سوی دیگر، فیبرهای غیر محلول حجم مدفوع را افزایش داده و به این صورت، به عبور آن از طریق روده کمک می‌کنند که این مسئله هم برای مشکل یبوست مفید است. 

بهبود سلات سیستم گوارش با کدو سبز

مصرف کدو و کاهش سطح قند خون در بدن

برای افرادی که دچار بیماری دیابت نوع ۲ هستند مصرف کدو سبز انتخاب خوبی است. میزان 223 گرم کدو سبز پخته تنها حاوی 3 گرم کربوهیدرات است و این میزان نسبت به کربوهیدرات پاستا بسیار کمتر است. هرچه میزان کربوهیدرات در برنامه غذایی کمتر باشد، میزان قند خون و انسولین در بدن نیز کمتر خواهد بود. کم بودن میزان این دو عامل باعث پایداری سطح قند خون شده و از بروز دیابت پیشگیری می‌کند. همچنین، فیبر موجود در کدو سبز به افزایش حساسیت سلول‌های بدن به انسولین کمک کرده و به این طریق، باعث پایداری سطح قند خون می‌شود. 

افزایش سلامت قلب

داشتن یک رژیم غذایی حاوی سبزیجات و فیبرهای گیاهی، می‌تواند به بهبود سلامت قلب کمک کند. کدو سبز دارای میزان زیادی از فیبر گیاهی است. یکی از این فیبرها پکتین نام دارد و این نوع فیبر در کاهش میزان کلی سطح کلسترول‌های بد در بدن مؤثر است. یک مادهٔ مفید دیگر در کدو سبز پتاسیم است. پتاسیم می‌تواند رگ‌های خونی را منبسط کرده و به این ترتیب، فشار خون را کاهش دهد. اگر فشار خون در سطح سالمی باشد، امکان ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته کردن هم کاهش می‌یابد. بعلاوه پیش از این اشاره کردیم که کدو سبز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی بنام کاروتنوئید است که این آنتی‌اکسیدان‌ها ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهند. 

افزایش سلامت قلب با کدو سبز

تقویت قوه بینایی

کدو سبز دارای مواد غذایی است که می‌توانند برای بهبود قوهٔ بینایی مفید باشند. در کدوسبز مقدار زیادی ویتامین C و ماده‌ای بنام بتاکاروتن وجود دارد که بنا بر تحقیقات، این دو ماده برای سلامت چشم‌ها مهم هستند. بر طبق بررسی‌های انجام‌شده، دو نوع آنتی‌اکسیدان لوتئین و زیگزانتین موجود در کدو سبز می‌توانند در شبکیه چشم جمع شده و هم سلامت چشم را افزایش داده و هم خطر ابتلا به بیماری‌های چشمی را کاهش دهند. همچنین، مصرف لوتئین و زیگزانتین می‌تواند خطر ابتلا به آب‌مروارید را در کاهش دهد.

کمک به کاهش وزن اضافی

خواص تغذیه‌ای کدو سبز می‌تواند در کاهش وزن اضافی مؤثر باشد. کدو سبز حاوی میزان زیادی آب است و همچنین، مصرف آن کالری کمی به بدن می‌رساند. از طرف دیگر، فیبرهای کدو سبز می‌تواند گرسنگی را کم کرده و از پرخوری جلوگیری کنند. اگر رژیم‌های غذایی برای کاهش وزن را مشاهده کرده باشید متوجه می‌شوید که اغلب آن‌ها مصرف میوه و سبزیجات به میزان زیاد را در برنامه‌ی خود گنجانده‌اند. این مسئله‌ای است که با تحقیق ثابت شده‌است. اگر شما به‌طور منظم و زیاد میوه و سبزیجات را مصرف کرده و آن‌ها را جایگزین غذاهای چرب و پرکالری کنید، به‌تدریج وزن اضافی‌تان کاهش پیدا می‌کند. با مصرف مرتب کدو سبز، شما هم می‌توانید بیشتر حس سیری کنید و هم رژیم غذایی سالم‌تری را داشته باشید. 

کمک به کاهش وزن

افزایش سلامت استخوان‌ها با مصرف کدو

ویتامین K ، منیزیم و آنتی‌اکسیدان‌هایی مثل لوتئین و زیگزانتین که به‌وفور در کدو سبز وجود دارند می‌توانند سلامت استخوان‌هادرا افزایش داده و آن‌ها را تقویت کنند.

اثرات ضد سرطان کدو سبز

آزمایشات لوله‌های کشت و بررسی‌هایی که بر روی حیوانات انجام‌شده نشان می‌دهند که عصاره‌های استخراج‌شده از کدو سبز می‌تواند در نابود کردن یا پیشگیری از رشد برخی از سلول‌های سرطانی مفید باشند. البته، این آزمایشات هنوز در مورد بدن انسان انجام نشده و این حوزه نیاز به‌تحقیق بیشتری دارد.

اثرات ضد سرطانی کدو سبز

تاثیر کدو بر بهبود عملکرد غده تیروئید

آزمایشاتی که بر روی موش‌ها انجام‌شده بیانگر آن هستند که عصاره‌های استخراجی از کدو سبز می‌توانند به پایدار بودن سطح هورمون‌های ترشحی غده تیروئید کمک کنند. باز هم در این زمینه تحقیقات دیگری باید در مورد اثر کدو سبز بر انسان صورت گیرد. 

نحوه مصرف کدو سبز

نحوهٔ مصرف کدو سبز بسیار آسان است. شما هم می‌توانید آن را به‌صورت خام یا پخته میل کنید. روش‌های زیادی وجود دارند که شما از طریق آن‌ها می‌توانید کدو سبز را در برنامه غذایی خود بگنجانید. شما می‌توانید آن را به‌صورت خام به سالادتان اضافه کنید، در ماهیتابه آن را تفت دهید، آن را سوخاری یا سرخ کنید و غیره. کدو سبز میوه‌ای است که در آن مواد غذایی بسیار مفیدی وجود دارد و استفاده از آن در برنامه غذایی می‌تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. ما در فروشگاه اینترنتی سان میوه کدو سبزهای تازه و خوشمزه‌ای را عرضه می‌کنیم. شما می‌توانید از طریق خرید اینترنتی از وب‌سایت سان میوه به‌راحتی این میوهٔ سالم و مفید را تهیه کنید. 

مصرف کدو سبز
 

  • ارسال رایگان

  • سفارش آسان

  • با کیفیت و تازه

  • به‌صرفه و اقتصادی

  • خدمات ویژه

  • تضمین کیفیت