فلفل دلمه

  • فلفل دلمه
هر عدد (ممتاز) 2,900 تومان

سبزیجات و صیفی جات با کیفیت ممتاز جهت مصارف ویژه و خاص

تعداد

هر عدد (خانوار) 2,600 تومان

سبزیجات و صیفی جات با کیفیت درجه یک جهت مصارف عمومی

تعداد

فلفل دلمه

فلفل دلمه یا همان فلفل شیرین، از خویشاوندان گوجه و فلفل تند است که اصالتی متعلق به آمریکای مرکزی و جنوبی دارد که را می‌توان به صورت خام و پخته، خشک و پودر مصرف کرد که در این صورت به آن پاپریکا نیز می‌گویند.

این نوع سبزیجات خوشمزه یکی از ارکان مهم غذا با چاشنی خوشمزه و یا سالاد تازه است. با خرید فلفل دلمه تازه از فروشگاه اینترنتی سان میوه با ارسال رایگان و قیمت مناسب، علاوه بر حذف دردسرهای خرید حظوری از بازار میوه و تره‌بار، تمام معیارهای انتخاب فلفل دلمه تازه را یکجا فراهم کرده‌ایم.

خرید فلفل دلمه از فروشگاه سان میوه

ارزش­ غذایی

۹۲% آن از آب تشکیل شده است و مابقی کربوهیدرات و مقدار کمی پروتئین، چربی و حدود 2% فیبر است. ۱۰۰ گرم از آن حاوی حدود ۶ گرم کربوهیدرات است که البته اکثر این کربوهیدرات‌­ها به صورت قند هستند، مانند گلوکز و فروکتوز، که باعث طعم شیرین آن خواهند شد.

فلفل دلمه سرشار از ویتامین C است به طوری که یک عدد از آن حدود ۱۶۹% از مقدار مصرف روزانه از ویتامین C را به ما می‌دهد. دیگر ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در آن شامل ویتامین K۱، ویتامین E، ویتامین A، فولات، و پتاسیم همچنین حاوی انواع مختلف آنتی­اکسیدان‌ها مانند کپسانتین، ویلاکسانتین، لوتین، کوئرستین و لوتولین است که این ترکیبات ارزش غذایی بسیاری دارند.

ارزش غذایی فلفل دلمه

فواید پزشکی

مصرف به موقع و به اندازه میوه و سبزیجات باعث کاهش خطر بروز بیماری­‎های مزمن مانند سرطان و بیماری­‌های قلبی خواهد شد. همانند غذاهای گیاهی دیگر، فلفل دلمه تازه نیز به عنوان یک غذای کاملا سالم شناخته می­‌شود. در ادامه به برخی فواید فلفل دلمه اشاره خواهیم کرد.

فواید پزشکی فلفل دلمه

فلفل دلمه و سلامت چشم

آنتی اکسیدان‌هایی نظیر لوتئین، زاکزانتین و کاروتنوئیدهای موجود در فلفل دلمه، نقش بسزایی در کمک به سلامت چشم دارند. به صورتی که از شبکیه چشم (دیواره داخلی چشم که به نور حساس است) در مقابل صدمات اکسیدان کننده محافظت می‌کنند. تعدادی تحقیق نشان داده است که مصرف مرتب غذاهای حاوی کاروتنوئید می­‌تواند خطر بروز آب مروارید و انحطاط ماکولار را کاهش دهد.

فلفل دلمه و سلامت چشم

جلوگیری از کم خونی

کم خونی بیماری است که در آن قابلیت خون شما در حمل اکسیژن کاهش می‌­یابد. یکی از رایج‌ترین علل بروز کم خونی، کمبود آهن، و ضعف و خستگی از اصلی‌ترین علائم آن است. فلفل دلمه قرمز نه تنها منبع بسیار خوبی از آهن است، بلکه مقادیر بالای ویتامین C دارد که باعث افزایش جذب آهن در روده می­‌شود. در واقع، یک عدد از آن به طور متوسط ۱۶۹% از مقدار مصرف روزانه ویتامین C را تامین می‌کند.

خوردن میوه و سبزیجات حاوی ویتامین C، باعث افزایش جزب آهن غذا می‌شوند، به همین دلیل، خوردن آن به همراه غذاهای غنی در آهن مانند گوشت یا اسفناج، ذخایر آهن بدن شما را افزایش می‌دهد.

فلفل دلمه و جلوگیری از کم خونی

عوارض جانبی

فلفل دلمه معمولا بدون عوارض جانبی است، اما افرادی هستند که به آن آلرژی دارند. با این وجود چنین آلرژی بسیار نادر است. عموما غذاهایی که حاوی یک یا دو آلرژن با ساختار مشابه هستند، واکنش­‌های متقابل ناشی از آلرژی را به وجود می‌آورند.

عوارض جانبی فلفل دلمه