عسل انگبین کامتینا

عسل انگبین کامتینا

هر بسته
900 گرم
14% 420,000 تومان
360,000 تومان

محصولات مرتبط

مشاهده همه

عسل گون چیست؟ 
عسل گون را زنبورهایی تولید میکنند که از گلهای گیاه گون تغذیه می.کنند عسل گون دارای خواص اصلی گیاه گون است. 
گیاه گون ویژگیهای منحصر به فردی دارد گون گیاهی از خانوادۀ لوبیا .است گون یکی از گیاهان بومی ایران است که بیش از ۸۰۰ گونه متنوع آن در مناطق مختلف کشور وجود دارد. گون گیاه یک یا چند ساله گلدار با ارتفاع حدود ۷۵ سانتیمتر است. گلهای گون به رنگهای ،صورتی، قرمز، آبی بنفش و سفید است. گون گیاه خشکی است که نیاز کمی به آب دارد و در مراتع کوهستانی به وفور یافت میشود گون یکی از منابع اصلی تأمین شهد در مراتع کوهستانی کشور است. برخی از گونه های گون سمی هستند ولی نوع دارویی گون هم به وفور دیده میشود. عسلی که از شهد گلهای گون تولید میشود دارای خواص و ویژگیهای منحصر به فردی ست به همین دلیل عسل گون از دیرباز در کشور مورد توجه بوده است. مصرف عسل گون برای خانمها بیشتر توصیه می شود. 
عسل گون از مناطق مرکزی زاگرس و شهرستان فریدن استان اصفهان و بخشهایی از کردستان و اردبیل برداشت می شود و با توجه به برگه آزمایش آن بسیار مطلوب و با کیفیت و درجه یک به شمار میرود.

به دلیل وحشی بودن بوته های گیاه گون و بکر بودن مناطق رویش این گیاه همچنین عدم دخالت انسان در کشت آن به جرات میتوان گفت عسل طبیعی گون یکی از بهترین عسلهای طبیعی جهان می باشد. برداشت عسل گون به صورت خام انجام میشود و برای حفظ آنزیمها و خواص پروبیوتیک و دیگر خواص عسل،گون برداشت را در دمای کمتر از ۴۰ درجهٔ سانتیگراد انجام میدهند.

مهم ترین گونه های گون گونه سفید گونه قشلاقی گونه گزی 
مشخصات عسل گون:
رنگ عسل گون بسته به گونه گون و منطقهٔ برداشت و مدت زمان نگهداری شده متفاوت است.

اما به طور معمول رنگ آن از زرد روشن تا قهوه ای روشن است. 
طعم و بو این عسل شیرینی متوسطی دارد و دارای رایحه ای ملایم و آرام است و نسبت به سایر عسل ها از طعم کمتری برخوردار است به طور کلی عسل گون بو و طعم ملایمی دارد و به همین دلیل با ذائقه اغلب افراد در سنین مختلف سازگار است. 
سرعت رس بستن عسل گون:

میزان گلوکز عسل گون در حد متوسط است و به همین ترتیب سرعت رس بستن یا همان شکرک زدن عسل گون هم به همین میزان متوسط است و اگر حرارت ندیده باشد پس از چند ماه رس میبندد. 
زمان برداشت عسل گون بسیار وابسته به منطقه ای است که گیاه گون در آن قرار دارد زیرا زمان به گل نشستن این گیاه در مناطق مختلف متفاوت است اما به طور کلی زمان برداشت عسل گون اوایل تیرماه تا اواسط شهریور ماه است. 
خواص عسل گون:
خواص عسل گون نسبت به عسلهای دیگر بیشتر است و این به دلیل کوهستانی بودن منطقه رویش گیاه گون و همچنین پایین بودن میزان رطوبت عسلهای کوهی نسبت به عسل های مزارع و دشت و جنگل است و مهم تر از همه خاصیت درمانی گل گون 
است که باعث شده خواص عسل گون بسیار بیشتر باشد. عسل گون به دلیل ساکارز پایین برای افرادی که دچار قندخون بالا هستند بسیار توصیه می شود. همچنین وجود اسید فرمیک در این عسل باعث شده که برای درمان دردهای مفصلی و استخوانی نتیجه خوبی از خود نشان دهد. 
بسیاری از اطباء سنتی از عسل گون برای درمان برخی بیماری ها استفاده میکنند که شرط اصلی برای مؤثر بودن عسل گون مصرف منظم با دوز مشخص از عسل گون است.
اغلب فواید عسلها مثل تقویت سیستم گوارشی و درمان سرماخوردگی و سرفه عمومی هستند اما برخی عسلها مانند عسل گون خواص به خصوصی دارند که در ادامه به تعدادی از خواص عسل گون میپردازیم

 1. تقویت معده یکی از مهم ترین خواص عسل گون برای تقویت معده است. متاسفانه در جامعه ما بیشتر افراد مشکلات معده دارند عسل گون با درمان دردهای معده، کاهش اسید معده رفع نفخ و ترش کردن معده و بهبود مسمومیت خواص و تاثیر خود را در تقویت معده نشان داده است.عسل طبیعی گون برای دیگر امراض معده از جمله ورم و زخم معده مفید است برای بهره بردن از خواص عسل گون پیشنهاد میکنیم آخر شب و صبح ناشتا یک قاشق مربا خوری عسل طبیعی گون میل کنید. صبح بعد از مصرف عسل گون به مدت نیم ساعت از خوردن و نوشیدن پرهیز کنید؛ تا تاثیر گذاری عسل گون بیشتر باشد. 

 2. درمان بیماریهای گوارشی عسل گون با خاصیت ملینی خود به هضم غذا کمک کند و فعالیت دستگاه گوارشی را به حالت متعادل و نرمال میرساند برای این منظور یک قاشق عسل را در یک لیوان شیر ولرم حل کرده و قبل از خواب میل می کنید.

 3. کنترل کم خونی در بین انواع عسل ها عسل گون به عنوان درمان کم شناخته میشود. از جمله عوامل کم خونی میتوان به فقر آهن و کمبود هموگلوبین خون اشاره کرد. مصرف عسل گون به همراه آب ولرم، سبب افزایش هموگلوبین خون شده و کم خونی را درمان می کند. 

 4. درمان بی خوابی مطالعات انجام شده روی خواص عسل ها با شهدهای مختلف نشان داده که همۀ عسلهای طبیعی برای درمان بی خوابی فوق العاده مؤثر عمل می کنند. خواص عسل گون هم میتواند در رفع مشکل خواب بسیار کمک کننده باشد چون عسل گون هم مثل خیلی از عسل های طبیعی دیگر باعث بالا رفتن سطح هورمون انسولین شده و اضطراب فرد را کاهش میدهد. همین ویژگی عسل به خواب بهتر کمک افرادی که دارای مشکل بیخوابی یا بد خوابی دارند بهتر است یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب یک لیوان شربت عسل گون را میل کنند تا خوابی عمیق و با کیفیت را تجربه کنند 

 5. تقویت حافظه گفته میشود عسل گون به دلیل داشتن ویتامین B و استیل کولین برای تقویت حافظه مفید میباشد. عسل گون تولید ملاتونین را افزایش میدهد که در نتیجه آن افراد میتوانند مسائل را بهتر به خاطر بسپارند. همچنین برای افرادی که شب های امتحان دچار خستگی حافظه میشوند میتواند یک گزینه عالی باشد. 

 6. ضد تومور مطالعات نشان داده است که خاصیت ضد سرطانی عسل گون ماندند گیاه گون میتواند تا حد چشمگیری از پیشرفت سرطان جلوگیری .کند همچنین باکتری ها و ویروسها را از بین برده و عواملی که باعث به وجود آمدن سرطان شده اند را نابود کند.

 • ارسال رایگان

 • سفارش آسان

 • با کیفیت و تازه

 • به‌صرفه و اقتصادی

 • خدمات ویژه

 • تضمین کیفیت