کاهو

  • کاهو

کاهو عضو جدانشدنی سالاد های ایرانی

آیا هوس کاهوی فریزی کرده‌اید یا دلتان کلم پیچ می‌خواهد؟ شما هر روز به ساندویچ خود کاهو اضافه می‌کنید اما نگاه کردن به منوی سالاد، شما را به این فکر وا می‌دارد که نکند یک نوع از سبزیجات از نوع دیگر بهتر باشد و آیا اگر در دستورالعمل به جای کاهوی بیب از کاهوی بوستون استفاده شود توفیری دارد؟

از منظر گیاه شناسی، گیاه آن شامل چند نوع اصلی مانند برگدار، رمانی، کوه یخ و کاهوی پیچ است اما بهتر است برای افزایش خاصیت غذایی سایر سبزیجات محبوب را به غذای خود اضافه کنید. صرف نظر از این که کدام یک را انتخاب کنید همه‌ی آن‌ها سرشار از آنتی اکسیدان، آب، فیبر و مواد مغذی ضروری هستند.

برای تهیه‌ی سالاد تازه در کنار یک وعده‌ی کامل، به طور حتم به کاهو تازه نیاز خواهید داشت. با خرید کاهو درجه یک با ثبت سفارش آنلاین و تحویل فوری در تهران از فروشگاه اینترنتی سان میوه، امکان تهییه سالاد در کمترین زمان را برای خود فراهم کنید.
خرید کاهو از فروشگاه اینترنتی سان میوه

حالا بگذارید شما را با انواع آن آشنا کنیم:

کاهوی برگ

کاهوی برگ سه نوع دارد: قرمز، سبز و بلوطی. دراین گونه به دنبال "راس" نگردید زیرا برگ آن از یک ساقه رشد می‌کند. به همین دلیل برگ نسبت به سایر انواع دیگر زودتر فاسد می‌شود. معمولا به خاطر ترد بودن در "کاهوی نوزاد"،مسکالن و جوانه‌ها دیده می‌شود. برگ قرمز حالت سرخابی و طعم متعادل دارد که مشابه کاهوی سبز است اما کاهوی بلوطی تندتر است. برای پرهیز از پژمرده شدن سریع، سس زدن به آن را تا قبل از سرو به تاخیر بیندازید.

خرید کاهوی تازه از فروشگاه اینترنتی سان میوه

کاهوی رومی

کاهوی رومی با داشتن برگ‌های بلند، کمی تلخ است که داخل آن شیرین‌تر است، به هر غذایی طعم تردی می‌دهد. سال گذشته به خاطر شیوع آلودگی باکتری کولای به این نوع از کاهو توجه زیادی شد. خبر خوب این که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری رسما اعلام کرد که دوره‌ی این آلودگی به پایان رسیده و شما می‌توانید با خیال راحت دوباره سراغ سالاد سزار برگردید.

انواع زیادی کاهو در دنیا شناخته شده که کاهوی رومی یکی از مشهورترین آن است.

کاهوی آیس برگ

کاهوی آیس برگ ترد و مقوی است اما به اندازه‌ی سایر انواع کاهو طعم دار نیست. اگر آن را نشسته داخل پلاستیک در یخچال نگهداری کنید، تا دو هفته سالم می‌ماند که در مقایسه با سایر گونه‌ها این مدت زمان دو برابر است. هنگام خرید این نوع به دنبال آن‌هایی بروید که سفت هستند و به نسبت اندازه‌ی خود وزن زیادی دارند. می‌توانید آن را خرد کرده و به روش رستورانی کمی سس روی آن بریزید.

کاهوی آیس برگ بسیار مغزی و دارای طعم شیرین است.

کاهوی بوستون

دو نوع مختلف از کاهوی پیچ وجود دارد: بوستون و بیب. راس کاهوی بوستون گرد، کوچک و شل است و برگ‌های آن زود آسیب می‌بیند. این نوع از کاهو نسبت به بیب بزرگ‌تر و پرتر است اما هر دو برای پختن مرغ یا میگو مناسب هستند.

کاهوی بوستون برای سرو در کنار غذا بسیار مناسبت است.

کاهوی بیب

کاهوی بیب بسیار کوچک و شیرین (راس آن به اندازه‌ی یک مشت است) بوده که قیمت آن هم دو کم دوبرابر قیمت کاهو کوه یخ است.

کاهوی بیب بسیار خوشمزه و گران تر از سایر انواع کاهو است.

کلم پیچ

درواقع کلم پیچ، "کاهو" نیست اما یک کاسه از این سبزی چلپیایی (این گیاهان به این دلیل چلیپایی نامگذاری شده‌اند که طرح گل آنها شبیه صلیب است) حاوی ویتامین آ و ث مناسب یک روز به علاوه‌ی کلسیم و آهن می‌شود. اگر از طعم تلخ آن خوشتان نمی‌آید، می‌توانید برگ‌های آن را با کمی روغن زیتون سرخ کنید.
کاهوی کلم پیچ هم از انواع خانواده کاهو است.