کاهو

  • کاهو

برگ کاهو یکی از سبزیجاتی است که کالری خیلی پایینی دارد. 100 گرم کاهو تنها 15 کالری دارد. با این حال، کاهو دارای مواد مغذی گیاهی است که دارای خواص ارتقا دهنده سلامتی و پیشگیری از بیماری می باشد.

ویتامین ها در کاهو فراوان هستند. برگ های تازه کاهو یک منبع عالی از ویتامین A و بتاکاروتن ها می باشد. فقط 100 گرم کاهوی تازه، 247 درصد از ویتامین A و 4443 µg بتاکاروتن توصیه شده در روز را تامین می کند (کارتنوئیدها در بدن به ویتامین A تبدیل می شوند، 2 میکروگرم کاروتن برابر با 1 IU ویتامین A است). این ترکیبات دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. ویتامین A برای حفظ غشاهای مخاطی و پوست سالم مورد نیاز است و همچنین برای بینایی نیز ضروری می باشد.مصرف میوه ها و سبزیجات سرشار از فلاونوئیدها کمک می کند تا بدن از ابتلا به سرطان های ریه و دهان محافظت شود.

کاهو یک منبع غنی از ویتامین K است. ویتامین K دارای نقش بالقوه در متابولیسم استخوان می باشد که توده استخوان را با ترویج فعالیت های اتوتروف در داخل سلول های استخوانی افزایش می دهد. ویتامین K همچنین با محدود کردن آسیب عصبی در مغز، نقش مهمی در بیماران مبتلا به آلزایمر ایفا می کند.

برگ های تازه کاهو، دارای مقادیر قابل توجهی فولات و ویتامین C است. فولات بخشی از کوفاکتورها در متابولیسم آنزیم های مورد نیاز برای سنتز DNA می باشد و همچنین نقش حیاتی در پیشگیری از نقص لوله عصبی در نوزاد در دوران بارداری بازی می کند.

ویتامین C یک آنتی اکسیدان طبیعی قوی است. مصرف منظم غذاهای غنی از ویتامین C باعث افزایش مقاومت بدن در برابر عوامل عفونی و رادیکال های التهابی آزاد می شود. کاهو یکی از مواد غذایی با مقادیر زیاد ویتامین C می باشد.

گزانتین موجود در کاهو به میزان 1730 µg در هر 100 گرم می باشد. گزانتین یک کاروتنوئید مهم در رژیم غذایی است. رژیم غذایی غنی از گزانتین و کاروتنوئیدها، از بدن در برابر بیماری ماکولای وابسته به سن در سالمندان (ARMD) محافظت می کند.

کاهو همچنین دارای مقادیر خوبی از مواد معدنی مانند آهن، کلسیم،منیزیم، منگنز، مس و پتاسیم است که برای سوخت و ساز بدن بسیار ضروری می باشند. پتاسیم بخش مهمی از سلول ها و مایعات بدن است که در تنظیم ضربان قلب و فشار خون موثر است. منگنز توسط بدن به عنوان یک کوفاکتور برای آنزیم های آنتی اکسیدان، سوپر اکسید دیسموتاز استفاده می شود. مس برای تولید سلول های قرمز خون مورد نیاز است. آهن برای تشکیل سلول های قرمز خون ضروری است.

کاهو سرشار از ویتامین های گروه B مانند تیامین، ویتامین B6 و ریبوفلاوین است. استفاده منظم از کاهو از پوکی استخوان، کم خونی و فقر آهن ، ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، ARMD، آلزایمر و سرطان پیشگیری می کند.

ارزش غذایی 100 گرم کاهو

اطلاعات کلی در 100 گرم کاهو

انرژی 15 کیلوکالری

کربوهیدرات 2/79 گرم

پروتئین 1/36 گرم

چربی کل 0/15 گرم

کلسترول 0

فیبر 1/3 گرم

ویتامین های موجود در 100 گرم کاهو

فولات 38 میکروگرم

نیاسین 0/375 میلی گرم

پانتوتنیک اسید 0/134 میلی گرم

پیریدوکسین 0/09 میلی گرم

ریبوفلاوین 0/08 میلی گرم

تیامین 0/07 میلی گرم

ویتامین آ 7405 IU

ویتامین سی 9/2 میلی گرم

ویتامین ای 0/29 میلی گرم

ویتامین کا 126/3 میکروگرم

الکترولیت های موجود در 100 گرم کاهو

سدیم 28 میلی گرم

پتاسیم 194 میلی گرم

مواد معدنی موجود در 100 گرم کاهو

کلسیم 36 میلی گرم

مس 0/029 میلی گرم

آهن 0/86 میلی گرم

منیزیم 13 میلی گرم

منگنز 0/25 میلی گرم

فسفر 29 میلی گرم

زینک 0/18 میلی گرم

آنتی اکسیدان های موجود در 100 گرم کاهو

Carotene-ß 4443 µg

Crypto-xanthin-ß 0 µg

Lutein-zeaxanthin 1730 µg