آناناس خشک

  • آناناس خشک

خرید آناناس خشک

حتما آناناس خشک و شیرین را امتحان کنید. همه آن را به عنوان یکی از خوشمزه‌ترین میوه‌ خشک‌های موجود در بازار می‌شناسند. آن‌ها مانند آب نبات، جویدنی و پر از کریستال‌های قند هستند که باعث می‌شود یک میان وعده فوق‌العاده برای پیاده روی باشد. برای خرید آناناس خشک صرف نظر از اینکه باید دقت کرد ظاهر آن تیره نباشد، یک امر تقریبا سلیقه ای است. به طور مثال رطوبت آناناس خشک در کام ایرانی ها هرچقدر بیشتر باشد آنرا خواستنی تر می کند، اما در اروپا این میوه هر چقدر به چیپس میوه نزدیک تر باشد مورد پسند قرار می گیرد. میوه خشک یک غذای کوهنوردی جادویی و یکی از محتویات خوراکی در کوله پشتی افراد کوهنورد در طول سفر است. این خوراکی خوشمزه حاوی قندها و ویتامین‌های طبیعی است و انرژی را که برای رسیدن به یک تپه بزرگ لازم دارید، فراهم می‌کند.

درباره این آناناس خشک شده اما تکه‌های درخشان آن می‌تواند نقطه نورانی روز شما باشد! لایه ظریف پوشش شکر روی آنها، طعم عجیب و غریبی که از آناناس انتظار دارید، تقویت می‌کند. بافت جویدنی آنها به شما امکان می‌دهد عطر و طعم ترش و شیرین آنها را تا حد کامل تجربه کنید. خرید آناناس خشک از یک میوه فروشی اینترنتی بهترین و سریع‌ترین برای تهیه‌ی آن است، فقط کافی‌ است مشخصات و آدرس دقیق خود را در فروشگاه اینترنتی سان میوه وارد کنید تا در سریع‌ترین زمان یک ظرف بلوری پر از میوه خشک داشته باشید.

خرید آناناس خشک از فروشگاه اینترنتی سان میوه

نحوه خشک کردن آناناس

طرز تهیه آن بدین صورت است که پوست آناناس را جدا کرده و آن را به قطعه‌های مساوی خرد کنید. حال نوبت آماده کردن اجاق است. اجاق را خشک کرده و شرایط را به طوری مهیا کنید که قطعه‌های خشک شده به کف آن نچسبد. قطعه‌های گل شکل آناناس را درون فر قرار داده و آن‌ها را گرم کنید. خواهید دید که لبه‌های نازک آن به آرامی در اجاق گاز ترد می‌شوند، در حالی که وسط آن نرم می‌شود و شیرینی آن به شیرینی شبیه آب نبات در مرکز آن متمرکز می‌شود. به طور کلی میزان رطوبت گیری از آناناس بسیار تابع سلیقه مردم آن کشور است. در ایران میزان رطوبت باقی مانده در آناناس باید بیشتر باشد.

خواص آناناس خشک

آناناس خشک، مانند هر میوه خشک دیگری، از ویتامین‌ها و فیبر سرشار است که این ویژگی کمک شایانی به بدن خواهد کرد. قند اضافی در آن وجود ندارد، اما درست مانند آب میوه، شکر طبیعی در آن وجود دارد. همه‌ی محققان آن را یک میان وعده سالم می‌دانند زیرا در مقایسه با سایر میان وعده‌ها، حاوی ویتامین‌های بیشتری است و همه ترجیح می‌دهند در لیست خوراکی های فرزندانشان نیز آنرا بگنجانند. بافت این میوه خشک مقدار کالری بیشتری را در مقایسه با فرم تازه اش برای شما فراهم می‌کند، زیرا وقتی این میوه خشک می شود مقدار کالری و قند آن افزایش می‌یابد. اگر تعداد کالری‌هایی را که روزانه مصرف می‌کنید حساب کنید، باید توجه داشته باشید که کل آناناس 81 گرمی پس از خشک شدن، حاوی 341 کالری است.

خواص آناناس خشک

میان وعده مقوی با آناناس خشک

یک ماهیتابه را با اسپری پخت و پز بدون چربی اسپری کنید و کیک شکلاتی خود را به 15 برش تقسیم کنید. آناناس خشک، چیپس شکلات و بادام زمینی را به طور مساوی روی کیک شکلاتی بپاشید و پخت را به مدت 10-8 دقیقه یا تا زمانی که مارشمالوها ذوب شوند و به آرامی نان تست شوند، ادامه دهید و هنگامی که سرد شد آن را برش دهید، به این ترتیب یه میان وعده‌ی مقوی دارید. گذشتن از ترکیب آن با شکلات نوتلا کار بسیار سختی است. برای تهیه‌ی این ترکیب عالی کافی است آن را به شکلات نوتلا آغشته کنید و بگذارید تا سرد شود سپس میل کنید.

میان وعده مقوی با آناناس خشک